Якщо ви читаєте блог, то напевно вже знаєте, що іноземний студент з F-1 візою може працювати тільки на університетському кампусі. У цій статті я б хотіла розповісти про можливі труднощі у пошуках роботи на кампусі, а також дати поради про те як збільшити свої шанси і які способи підробітку можна ще знайти.

І так, труднощі. Основна складність полягає в тому, що робота на кампусі – дуже конкурентна, тому що її шукають не тільки іноземні студенти, але й американські. Більшість робіт відкриваються тільки для студентів, у яких є workstudy, або навіть якщо і не тільки для них, то перевагу дуже часто віддається саме таким студентам. Workstudy – американська федеральна програма фінансової допомоги студентам, тому коли університет бере на роботу студента по workstudy, зарплата фінансується державою (вигода університету очевидна – вони не платять зарплату). Ясна річ, що workstudy – тільки для американських студентів, іноземні студенти не можуть подати на цю програму, отже, у них набагато менше шансів знайти роботу на кампусі.

Наступна можлива складність в тому, що часто перевага віддається студентам магістратури. Про це ніхто не говорить вголос (все ж таки в Америці по ідеї повинні бути рівні можливості для всіх), але я це помітила сама, працюючи в університеті. Зазвичай роботодавці керуються тим, що магістри – дорослішими, досвідченішими, а отже швидше за все більш відповідальні, до того ж у них, напевно, вже є досвід роботи, значить їх не доведеться вчити елементарних речей.

І так, як же можна збільшити свої шанси:

1. Професійне резюме та cover letter. Не знаю посилають зараз в СНД cover letter разом з резюме чи ні, але тут це обов’язкова умова. Навіть якщо роботодавець не вимагає цього в описі, пославши cover letter ви збільшите свої шанси, тому що будете виглядати більш професійно. Приклади як резюме, так і cover letter можна знайти в Інтернеті у великій кількості.

2. Починайте пошук роботи відразу ж. Як тільки ви приїхали в Америку і зробили check-in в офісі для іноземних студентів, одразу поцікавтесь про те як знайти студентську роботу. Зазвичай є певний внутриуниверситетский сайт, на якому треба зареєструватися і з якого треба надсилати резюме та cover letter роботодавцям. У деяких університетах Office of Career Services також може допомогти з пошуком роботи на кампусі.

3. Проявляйте ініціативу. Можливо це трохи дико для нашого менталітету, але в Америці це на порядок збільшує шанси. Зайдіть в кожен офіс, де потенційно може бути студентська робота, запитайте чи немає у них вакансій і залиште своє резюме. По-перше, цим ви покажете свій інтерес, по-друге, багато офіси не дають оголошень про вакансії, хоч вони і можуть бути, по-третє, навіть якщо вакансій на даний момент немає, ваше резюме переглянуть одним з перших коли вакансії з’являться (причина того, що багато не дають оголошення), і, нарешті, в четвертих, ваш досвід роботи та вміння можуть настільки зацікавити роботодавця, що він може створити для вас робоче місце навіть якщо його і не було раніше, щоб не втратити такий цінний кадр. З прикладами я зіткнулася особисто вже працюючи в університетському офісі. Одного разу до нас зайшла дівчина (іноземний студент) і сказала, що вона шукає роботу, принесла резюме і запитала про вакансії. Наш начальник сказав, що цікавлять поки немає, але ми збережемо резюме і обов’язково звернемо увагу вакансії коли будуть. Через кілька днів я побачила цю дівчину вже працює в Housing Office. Інший приклад, вже в моєму офісі, коли ми набирали додатковий штат студентів, одним з кандидатів була дівчина, в якої не було особливого досвіду роботи в тому, що треба було робити для нашого офісу, але її навички і досвід роботи настільки справили враження на начальника, що він щоб не втратити “цінного працівника” створив нову позицію спеціально для неї. “Золотий час” для такого “активного” пошуку – 2-3 місяці до закінчення семестру. Офіси, в яких студенти-працівники випускаються в цьому семестрі будуть шукати їм заміну. Мало хто любить давати оголошення і займатися пошуком і сортуванням резюме витрачаючи на це левову частку робочого часу – ваш візит в потрібний момент може зменшити головний біль начальству і збільшити ваші шанси знайти роботу.

4. Будьте активними. Ходіть на всякі студентські та університетські заходи, беріть участь в різних групах і клубах. Найчастіше роботу можна знайти саме так, “через когось”, до того ж уявіть на скільки збільшуються шанси, якщо відкривається вакансія в офісі в якому вже працює ваш друг або знайомий. Я свою роботу знайшла саме завдяки університетського заходу – Recreation Office, в якому я працювала, на момент мого пошуку роботи тільки відкрився і директор офісу набирав штат з 6-ти чоловік. Оскільки сам директор був людиною новою, у нього було багато інших турбот і не було часу на те, щоб розібратися з внутриуниверситетским сайтом для студентських вакансій. У підсумку, про вакансії в цьому офісі дізналися тільки ті, хто побував на університетському заході і отримав флаєри, резюме надіслали лише 12 осіб, з них шість взяли на роботу.

5. Асистента. Якщо ви вчитеся на магістратурі чи докторантурі, не забувайте про можливість стати Teaching Assistant-ом або Research Assistant-му. Зазвичай TA і RA платять не дуже багато, тому конкуренція не так велика і найчастіше іноземному студентові отримати цю позицію відносно просто.

В приниципе, будь підробіток поза університету – нелегальна, але подумавши можна знайти більш або менш безпечні варіанти. Багато підробляють роблячи babysitting для знайомих або через знайомих. Також деякі мої знайомі іноземні студенти підробляли тим, що писали статті для журналів або вебсайтів з їх рідних країн. Якщо у вас є якісь таланти або вміння (фотографія, дизайн і т. д.), можна знайти підробіток даючи оголошення на craiglist.

Може у когось є ще якісь ідеї, поради або досвід? Поділіться в коментарях.
Якщо ж ви хочете гарантовано працювати поки вчіться, зверніть увагу на цю статтю: 7 коледжів, в яких гарантовано можна знайти роботу на час навчання