Як я і обіцяла у статті про структуру GRE, сьогодні я розповім про те, як готувалася до іспиту і як його здавала я.

GRE для мене був не дуже важливий – з восьми внз, куди я надходила лише один хотів GRE. Я готувалася за двома книгами – The GRE Test for Dummies і Kaplan GRE & GMAT Exams Writing Workbook. Але прийміть до уваги, що структура тесту змінилася з серпня 2011 року, так що для підготовки краще придбати книги з оновленою версією тесту (які краще напишу в наступній статті). Краще купити книги з дисками – знання того, як тест виглядає на екрані і що треба робити в кожному завданні дуже допоможе на іспиті, тому що не доведеться відволікатися на ознайомлення з інтерфейсом.
Я також зробила список потрібних для GRE слів і вчила потрібну лексику. Такі списки можна знайти безкоштовно на багатьох сайтах, на приклад, www.grevocabulary.org або лексика GRE. Дуже допоможуть знання структури англійської лексики – суфіксів, префіксів і т. д., оскільки завдяки їм іноді можна зрозуміти значення слова навіть не знаючи його перекладу.

Перш ніж купувати книги і сідати за підготовку, потрібно пройти тестовий іспит щоб зрозуміти свій рівень і необхідність підготовки по кожному розділу. ETS надає безкоштовні матеріали, а також тестовий тест: POWERPREP II Software: Preparation for the Computer-based GRE® revised General Test.
До самого іспиту (структурі) підготуватися дуже легко і навіть не дивлячись на те, що пройшло 7 років після школи, за час яких я взагалі ніяк не стикалася з математикою, я досить швидко згадала ази, які потрібні для іспиту. У математичної секції немає нічого особливо складного – математика до 9 класу середньої школи (принаймні за програмою, за якою навчалися в часи, коли я була в школі). Головне – згадати формули і базову алгебру і геометрію. Краща підготовка до математичної частини – практика. Після того, як ви прочитали розділ в книзі з поясненнями всіх можливих завдань і згадали формули, постійно вирішуйте приклади і завдання з іспиту.
З вербальної секцією складніше, оскільки все будується на знанні рідкісних слів (які я, в більшості своїй, не знала). Тому я вчила слова і сподівалася на везіння – попадеться на іспиті слово, яке мені відомо. Краща підготовка до вербальної частини – розширення словникового запасу. В ідеалі, якщо у вас є хоча б півроку на підготовку, привчіть себе читати наукову літературу, в якій як раз-таки такі слова і зустрічаються. Якщо ж часу мало (як було в моєму випадку), постарайтеся вчити слова щодня.
До секції аналітичного листи потрібна структурна підготовка, точно така ж, як до розмовної та письмової секції TOEFL, оскільки треба точно знати яка структура очікується від кожного есе, адже на написання дається всього лише півгодини, тому треба знати що конкретно треба писати і як есе оцінюється. Все це можна прочитати в книгах по підготовці до GRE і в офіційних матеріалах ETS.

Сам іспит проходить майже так само, як і TOEFL – після реєстрації на сайті, в потрібний день і час приходиш на місце складання, реєструєшся, залишаєш всі речі в комірці. З собою нічого не можна проносити, папір і олівець видають вже під час іспиту. Після двох секцій – перерва 10-15 хвилин. В кінці тесту потрібно зазначити в який університет ви хочете відправити результати (можна вибрати до чотирьох внз), тому важливо знати код університетів, куди ви подаєте (зазвичай вони його пишуть на тій же сторінці, де вказують які документи та іспити потрібні для надходження). Подача в 4 університету безкоштовно, якщо ж ви вирішите відправити результати пізніше, або відправляєте їх у більш ніж 4 внз, то це можна зробити через сайт ETS, але за відправку треба буде платити додатково.

Які книги краще використовувати для оновленого тесту GRE, читайте в наступній статті. Також раджу всім, хто ще не слухав подкаст про навчання в Америці, послухати його, тому що одна з тем, які ми обговорюємо – іспит SAT, який дуже схожий на GRE по структурі.

–>