Як я обіцяла в попередній статті про те, які питання задають на університетському інтерв’ю, я присвячу кілька статей порад про те, як відповідати на деякі поширені питання. Ось перша стаття з цієї серії і перші п’ять найбільш частих питань.

1. Tell me about yourself.
Це питання здається легше, ніж він є насправді. Як вмістити всю свою життя в кілька пропозицій? В першу чергу, не намагайтеся розповісти те, що написано у вас в резюме, виберіть що-небудь цікаве і запам’ятовується, що характеризує вас як особистість.
Невдалий приклад:I am a senior Springfield at High, on the volleyball team in the Eastern dance troupe, a volunteer at the soup kitchen, on the yearbook committee and am Vice President of Students for Economic Justice. I have a 3.72 GPA and a 2160 on the SATs. I am in the top 10% of my class.

Цей відповідь нудний, нецікавий і не запам’ятовується. Треба більше фокусуватися на ваших захопленнях, на те, хто ви є. До речі, не згадуйте взагалі ваші оцінки за тести і GPA, якщо вас не питають.


Вдалий приклад:I was born in Egypt, but росло up in Springfield, and am currently a senior Springfield at High. I spent every summer since I was two in Egypt. These experiences have made me obsessed with ancient history and archaeology, and I hope to double major in anthropology and history in college. I loved my summers, but one consequence of them was I saw the depths of global poverty. During the year, I have spent a lot of time addressing poverty right here in Springfield, through volunteering at a soup kitchen and being Vice President of Students for Economic Justice. I have also gotten into Egyptian dance, and have performed with a belly dancing troupe at the Springfield theater!

Ця відповідь свідчить те, чим виділяється аплікант і дає корисні для інтерв’юера факти без потреби цитувати резюме. Майбутній студент здається впевненою в собі і цікавою особистістю.
2. Why are you interested in our college?
Відповідайте на це питання конкретно і покажіть, що ви зробили свою “домашню роботу” – вивчили все про університеті, в який ви вступаєте. Це прекрасна можливість розкрити щось нове про себе через свою відповідь. Тому не варто бути гідом, описує переваги коледжу та його інфраструктуру. Краще поясніть чому конкретні дослідницькі центри або інші університетські фонди важливі для вас, і як ви будете їх використовувати. Якщо це можливо, “проведіть” інтерв’юера через розумовий процес того, як ви вибирали цей коледж. Це допоможе йому зрозуміти, що для вас важливо, а також те, що ви серйозно підходите до питання освіти та вибору внз.
Як не треба відповідати на це питання:

 • Your college is prestigious
 • I’ll make lots of money with a degree from your college
 • Graduates of your college get good job placement
 • My friend is going to your college
 • Your college is convenient and close to home
 • My counselor told me to apply
 • You’re my safety school
 • Your school has one of the best soccer teams in the country.

Інтерв’юер сподівається, що ви зацікавлені в коледжі з важливіших причин, ніж тиск з боку друзів або місце розташування. Аналогічно, якщо ви говорите, що вибираєте внз за порадою батьків або рекомендації консультанта, напрошується висновок, що вам не вистачає ініціативності та власних поглядів. Також, якщо ви вибираєте коледж в першу чергу через спортивних цілей (на приклад, там одна з кращих команд з футболу в країні), не варто про це говорить інтерв’юеру. Звичайно, можна про це згадати, але тільки в балансі з академічними інтересами і цілями. За статистикою, студентам, які не цікавляться нічим крім спорту не вдається закінчити університет, тому до подібних абітурієнтам ставляться з обережністю.
3. Who in your life has most influenced you?
Питання, до якого треба підготуватися, щоб він не застав зненацька. У нього може бути кілька варіантів, who’s your hero? What historical or fictional character would you like most to be like? і т. д. Ясна річ, що про те, кого ви оберете в якості відповіді на це питання треба знати досить докладну інформацію. Швидше за все, інтерв’юер задасть додаткові питання про предмет вашого вибору. Не відповідайте коротко, тобто не давайте просто ім’я людини, а поясніть чому він є вашим героєм або чому вплинула на ваше життя.

Як не треба відповідати на це питання:

 • Я сам – насправді ви і є людиною, який несе найбільшу відповідальність за ваш успіх. Ви, також, можете бути самостійною, відбулася особистістю без всяких героїв. Але якщо ви так відповісте на це питання, ви будете звучати занадто эгоцентрично. Коледжі шукають студентів, які готові допомагати один одному і працювати разом, вони не хочуть егоїстів-одинаків в якості своїх студентів.
 • Ганді або Авраам Лінкольн – безумовно прекрасно мати повагу до чудовим історичним постатям. Однак така відповідь буде звучати так, як ніби ви хочете справити хороше враження на інтерв’юера і відповідаєте нещиро. Подумайте самі – чи дійсно Авраам Лінкольн так сильно впливає на ваше повсякденне життя, заняття, позакласні заходи, на ваші відносини з людьми і т. д.?
 • Рональд Рейган чи Барак Обама – точно так само, як і з попереднім питанням, невже американські політики так сильно впливають на ваше повсякденне життя? У будь-якому випадку, ця відповідь таїть в собі ще одну небезпеку – хоча інтерв’юер намагається бути об’єктивним і неупередженим, він – така ж людина, як і всі ми. І якщо він, наприклад, не згоден з політикою Обами чи є затятим республіканцем, підсвідомо він уже буде проти вас.
 • Бог – це відповідь може бути ідеальним, якщо ви вступаєте в релігійний коледж, але у всіх інших коледжах інтерв’юери можуть бути скептично налаштовані до студентів, які покладаються на молитви або божественне керівництво для досягнення успіху.
 • Моя собака – ваш пес може бути чудовим істотою, навчив вас відповідальності і любові, але тримайте свій відповідь в “людських рамках”. Коледжі адже зроблені для людей.

І так, кого ж називати як героя, або людини, що вплинуло на ваше життя? Прочитайте поради і подумайте про те, що підійде в вашому випадку. До речі, зверніть увагу, що чоловік, який вплинув на ваше життя не обов’язково повинен бути позитивним прикладом. Адже ви могли змінитися в результаті чиїхось помилок або чиє-то неправильна поведінка навчило вас чого НЕ робити в житті. Подумайте про таких варіантах:

 • Член сім’ї – для більшості людей батьки, брати і сестри є найбільшим впливом в житті. Цей відповідь, хоч і передбачуваний, але в той же час і не є поганим. Просто поясніть, як саме член сім’ї вплинув на вас і чому це сталося.
 • Вчитель – можливо у вас був учитель, завдяки якому ви зацікавилися в навчанні, в конкретній області, або у можливості продовжити свою освіту?
 • Один – добре це чи погано, але наші друзі мають величезний вплив на нашу поведінку і рішення в повсякденному житті.
 • Тренер – тренера зазвичай вчать нас лідерських якостей, відповідальності та командної роботи.
 • Член якоїсь громадської організації – можливо у вас є наставник якоїсь громадської організації? Такі люди часто допомагають розвиватися поза вузького впливу сім’ї.

У будь-якому разі, кого б ви не вибрали для цього відповіді, “оживіть” цієї людини для інтерв’юера. Уникайте розмитих обощений, замість цього, наведіть конкретні, барвисті і цікаві приклади того, як цей чоловік вплинув на ваше життя.
4. Why do you want to major in ______________ ?
Насправді, якщо ви вступаєте на бакалавра, ви не зобов’язані конкретно знати свою майбутню спеціальність на момент надходження. За статистикою, значна частина абітурієнтів не знають яку спеціальність обрати в майбутньому, а більшість студентів, які вибрали спеціальність, змінять свою думку до закінчення університету. Інтерв’юер знає про це, тому немає нічого поганого в тому, що ви не впевнені в своєму виборі. Головне – як це подати.

Невдалий приклад: “I don’t know what I want to major in.”

Відповідь, звичайно, чесний, але він показує вас як людини, яка не цікавиться абсолютно нічим і навіть не замислювався про питання своєї майбутньої спеціальності.

Вдалий приклад: “I haven’t chosen a major yet, but I love working with people. I’m looking forward to taking courses in sociology, psychology, and political science to learn more.”

Хоча ви поки не обрали майбутню спеціальність, ця відповідь показує, що ви думали на цю тему, ви знаєте що вас приваблює, ви допитливі і готові до пошуку того, що стане вашою майбутньою професією.

Якщо ви знаєте на яку спеціальність йдете, то повинні пояснити чому. Приклади невдалих пояснень:

 • I want to major in business because I want to make lots of money. Цим ви даєте зрозуміти, що головне для вас – матеріальна сторона питання. А ви взагалі цікавитесь бізнесом? Студенти, які вибирають спеціальність, грунтуючись на матеріальних факторах, рідко досягають успіху в коледжі. Дуже багато студентів, що спеціалізуються в бізнесі або інженерії кидають коледжі з причини того, що насправді їх ці сфери не цікавлять. Ні один коледж не хоче собі таких студентів.
 • My parents want me to become a doctor. А що ВИ хочете робити? У вас є свої думки і цілі, або ваші батьки визначають ваш академічний шлях за вас?
 • I want to major in political science because I want to go to law school. У вас є щирий інтерес до політології? І чому ви хочете в Law School? Ви збираєтеся провести 4 роки навчання на бакалавра, тому не варто додавати у відповідь думки про подальшу освіту. У даний момент коледж приймає вас не в магістратуру і не в Law School.5. Tell me about a challenge that you overcame.
Черговий питання, яке треба продумати заздалегідь. Це питання націлений на те, щоб подивитися як ви вмієте вирішувати проблеми, як справляєтеся зі складними ситуаціями. Навчання в коледжі буде переповнена проблемами, тому вони хочуть переконатися, що ви в змозі з ними впоратися.

В першу чергу треба визначитися, про проблеми якого плану краще розповісти. Краще уникати занадто особистих тим, щоб не ставити інтерв’юера в незручне становище. Ось приблизний список:

 • Академічна проблема – можливо у вас були академічні проблеми в школі? Можливо вам не давалася хімія, або англійську?
 • Проблеми на роботі – може у вас був начальник або співробітник. з якими було дуже важко працювати?
 • Спортивна проблема – можливо вам треба було важко працювати для поліпшення спортивних результатів, або у вас було особливо важке змагання?
 • Особиста трагедія – можливо ви втратили когось із близьких і важко справлялися з цим?
 • Особиста мета – може ви поставили собі мету, яка була дуже важкою для втілення?
 • Етична дилема – можливо ви були в ситуації, коли жоден з можливих виборів не був хорошим?

Головне пам’ятайте – інтерв’юер не хоче чути якісь жахливі історії з вашого минулого. Його цікавить як ви впоралися зі складною ситуацією. І ідеальний відповідь повинен показати вашу можливість справлятися в будь-якій ситуації.

На сьогодні все. Я буду продовжувати серію статей з порадами про те, як відповідати на питання на університетському інтерв’ю, так що слідкуйте за оновленнями.