Написання есе для вступу може бути одним з найбільш стресових моментів для іноземного студента, тому що по-перше, нас ніхто ніколи не вчив як писати есе взагалі, а по-друге, ми поняття не маємо що повинно бути в есе, як його структурувати і які цілі він переслідує. Тому я дуже раджу перш ніж сідати за написання досконально вивчити це питання. У мене є лист в розсилці присвячене вступного есе та personal statement, тому кого цікавлять мої поради, – можете підписатися – форма праворуч угорі. У цій же статті я наведу приклади книг, які можуть стати великими помічниками в підготовці та написанні есе. Головна порада – не обмежуйтеся однією книгою, прочитайте хоча б кілька, якщо не можете дозволити собі купити кілька книжок (хоч вони набагато дешевше, ніж книги по підготовці до іспитів), провідайте найближчу бібліотеку American Councils of International Education. Як звичайно, я дам посилання на сайти де ці книги можна купити. У російськомовних Інтернет магазинах їх знайти практично не реально, тому для жителів СНД ідеальним магазином буде BetterWorldBooks.com, оскільки вони доставляють по всьому світу. А жителі Європи та Америки можуть також перевірити Amazon – книги з написання есе там дешевше.
5 кращих книг для підготовки до написання есе для вступу до вузу.
1. Conquering the College Admissions Essay in 10 Steps: Crafting Winning a Personal Statement

Книга присвячена саме написання есе, причому як вступного, так і есе взагалі – так що вона може дуже згодиться навіть коли ви вже будете студентами. Автор книги, Алан Ґелб – консультант з написання есе для коледжу і професійний письменник.

BetterWorldBooks – $12.48 Amazon – $6.86
2. On Writing the College Application Essay: The Key to Acceptance and the College of Your Choice

Ідеальна книга для тих, хто хоче зрозуміти психологію працівників приймальної комісії при прочитанні вступних есе. Автор книги, Гаррі Болд, колишній член вступної комісії одного з університетів ліги плюща, відкриває свої секрети абітурієнтам, а також наводить приклади з різних есе з реакціями на них членів вступних комісій.

BetterWorldBooks – $7.03-13.48 Amazon – $8.6
3. Graduate Admissions Essays: Write Your Way Into the Graduate School of Your Choice

Третє видання одного з бестселерів з написання есе для вступу. Концентрується саме на вступі до магістратури/докторантуру, але буде корисно кожному абітурієнту. Дональд Ашер, консультант з питань вищої освіти, розвіюють багато міфів про вступі в магістратуру та докторантуру, а також пропонує детальний план дій, який виявився успішним для вступу на одні з найбільш конкурентних програм країни. Автор відібрав 50 кращих прикладів есе, а також зробив Essay Hall of Shame, демонструючи поширені помилки, яких треба уникати. Книга також включає в себе приклади рекомендаційних листів, есе для отримання фінансової допомоги, резидентури, стипендій та есе для постдокторантуры. У третє видання також додано розділ про аплікаціях онлайн – погляд зсередини про те, як їх приймають і розглядають приймальні комісії.

BetterWorldBooks – $18.48 Amazon – $13.23
4. 50 Successful Harvard Application Essays: What Worked for Them Can Help You Get Into the College of Your Choice

Назва говорить сама за себе – приклади реальних есе, автори яких були прийняти в Гарвард. Реальні стратегії, які спрацювали. Кожне есе доповнюється аналізом, що пояснює сильні і слабкі сторони есе.

BetterWorldBooks – $12.15-13.98 Amazon – $9.12
5. College Essays That Made a Difference

Книга включає в себе справжні есе аплікантів в більш ніж 40 кращих вузів країни, включаючи Гарвард, Прінстон, Йєль, Стенфорд і MIT. Крім есе у книзі є профайли більш ніж 100 студентів, включаючи їх оцінки за тести, GPA, демографічну інформацію та інформацію про те, в які вузи їх прийняли, а які ні.
BetterWorldBooks – $13.48 Amazon – $8.26
Сподіваюся, що цей список допоможе в підготовці до написання есе та до вступу у внз своєї мрії.