Питання дуже важливе, оскільки в більшості місць в Америці неможливо жити без машини. Тим не менш, універсальної відповіді на це питання не існує, тому що у кожного штату свої закони і свої правила отримання водійських прав. Я розповім про те як я отримувала свої права в штаті Нью-Йорк (кажуть один з найважчих штатів для одержання прав), а якщо вам треба подивитися правила отримання прав в інших штатах, зайдіть на сайт Department of Motor Vehicle (DMV) потрібного штату, список можна подивитися тут.
1. На початку треба скласти письмовий іспит в місцевому DMV, для цього треба вивчити правила дорожнього руху конкретного штату (в кожному штаті правила трохи відрізняються, потрібні правила можна завантажити на сайті DMV конкретного штату), прийти в DMV, записатися на іспит і здати його. Для запису на іспит треба мати ID (паспорт) та SSN, якщо SSN вам не годиться (на приклад, ви іноземний студент), то лист про це з Social Security Administration. В принципі, іспит сам по собі легкий, тест на 20 запитань з варіантами відповідей, з яких мінімум на 14 треба відповісти правильно. Перевіряють його прямо на місці. У разі здачі тесту, треба пройти тест на зір, заповнити анкету і протягом тижня поштою вам прийде Learner Permit – права, але ще не зовсім справжні.

2. З Learner Permit можна їздити лише в супроводі дорослого (старше 21 року) у якого є права. В приниципе, цей документ для того, щоб ви навчилися водити. В Америці не обов’язково ходити для цього в авто школу, багатьох вчать водити батьки. Поки ви вчитеся керувати, а якщо вже вмієте, то ще краще, треба пройти обов’язковий теоретичний курс в автошколі (5-hour pre-licensing course), його можна пройти в будь авторизованої автошколі. Після курсу ви отримаєте MV-278 certificate, який буде дійсний протягом року. З цим сертифікатом можна записатися вже на здачу водіння.

3. Записатися на здачу водіння можна по телефону або онлайн. Зазвичай записатися можна десь за місяць-два, не раніше, так як всі місця бувають забиті. Щоб записатися, треба вибрати відповідне місце складання списку і зарезервувати вільний час і дату. Незручність цієї системи в тому, що якщо ви зарезервовані на якийсь час, ви не можете побачити що ще є в наявності, тому пересунути свою здачу на більш ранній час не вдасться. За законом ви не маєте права практикувати водіння в місці здачі іспиту, але зазвичай всі ці місця знаходяться в житлових районах, де багато будинків і машин, і де можна вдосталь попрактикувати розворот на вузькій дорозі і паралельну парковку.

4. Здача проходить в присутності інспектора, який говорить вам куди їхати попутно відзначаючи ваші помилки. В обов’язкову програму зазвичай входить як розворот, так і паралельна парковка, причому треба зробити її правильно з першого разу і як можна ближче до бордюру, якщо машина далеко, маневр не зараховується, якщо машина зачепила бордюр, то маневр теж не зараховується. Попутно інспектор стежить не дивіться в дзеркала (паралельну парковку по ідеї треба робити дивлячись тільки вперед і назад) ну і на всі інші можливі помилки. По закінченні іспиту, вам видається талон зі штрафними балами, якщо більше 25, то ви провалили іспит, треба резервувати наступний. Якщо ж здали, то протягом тижня-двох вам приходять нові, вже справжні права.

Повторюся ще раз, у кожному штаті правила різні. Мій чоловік, наприклад, здавав на права в Колорадо, там взагалі не треба було проходити 5-hour pre-licensing course, а здавати сам іспит на водіння можна було в авто-школі інструкторові, що значно прискорювало справу, оскільки не треба було чекати місяця-двох своєї черги в DMV.

Для тих, хто планує жити в Каліфорнії, почитайте мою статтю про те, як я міняла свої нью-йоркські права на каліфорнійські. А ось стаття мого колеги-блогера Олександра з порадами для тих, хто планує отримувати американські права.


–>