Напевно деякі з моїх читачів знають, що пару місяців тому ми перебралися до Каліфорнії і тепер живемо в Силіконовій Долині. У зв’язку з цим, я вирішила поділитися досвідом про те, як отримувати або міняти водійські права в Каліфорнії. Якщо пам’ятаєте, я вже писала про те, як отримати водійські права в Америці на прикладі Нью-Йорка. Тепер поговоримо про Каліфорнії.

За законом, якщо ти стаєш резидентом іншого штату, потрібно поміняти свої права протягом 10 днів.
Як поміняти права іншого штату на каліфорнійські
Каліфорнія є одним із штатів, де для зміни прав треба складати іспит (у Нью-Йорку, приміром, такого немає). Щоб поміняти свої права на каліфорнійські треба:
1. Зробити appointment в DMV (це можна зробити у них на сайті), або прийти без appointment-a, але тоді доведеться відстояти чергу і чекати довше.
2. Заповнити документи, які вам видадуть, надати свої старі права і докази того, що ви в країні легально (американський паспорт, грін карту, паспорт з діючою візою тощо), а також SSN або документ про те, що він вам не належить (як бачите, не дуже хороший штат для нелегалів – їм тут права отримати не вдасться)
3. Пройти тест на зір, зробити відбитки пальців і фотографію.
4. Заплатити fee $31.
5. Скласти письмовий тест. Тест складається з 36 запитань і в ньому можна зробити тільки 6 помилок (як бачите, здати іспит складніше ніж у Нью-Йорку), але якщо ви його не здасте, у вас буде ще дві спроби. До речі, здавати його, також як і в Нью-Йорку, можна будь-якою мовою, але я, чесно кажучи, волію англійську, щоб випадково не заплутатися в термінах, оскільки правила дорожнього руху, за якими треба готуватися, – англійською.
6. Після успішної здачі вам видадуть тимчасові права і надішлють нові протягом тижня.
Як отримати каліфорнійські права, якщо у вас немає американських прав
Якщо ви отримуєте каліфорнійські права “з нуля”, то крім вищезазначених пунктів, вам треба буде ще здати тест на водіння. На відміну від Нью-Йорка, 5-hour pre-licensing course в Каліфорнії здавати не потрібно (правда мотоциклістам молодше 21 року, треба проходити Motorcycle Safety Course). Здавши теоретичний тест, ви отримаєте Learner Permit, з яким можна їздити в супроводі дорослого (старше 18 років), у якого є права (якщо пам’ятаєте, в Нью-Йорку супроводжуючому повинно було бути не менше 21 року). І у вас буде рік на те, щоб здати водіння.
На тест по водінню можна записатися тільки зробивши appointment. Знову ж таки, у вас буде три спроби, щоб здати водіння, але якщо ви не здаєте з першого разу, то за кожен наступний ви платите за $6.

На жаль (хоча, напевно, на щастя), я не можу розповісти більш докладно про тест на водіння в Каліфорнії, оскільки не здавала його, тому якщо знайдеться хтось хто здавав і поділиться своїми враженнями в коментарях, буду дуже вдячна.