Хоча вартість американської освіти дуже висока і може складати десятки тисяч доларів в рік, це інвестиція, яка при розумному використанні, буде приносити вам постійні дивіденди все життя. Так як щоб університет вас прийняв, вам необхідно буде довести, що у вас є необхідні фінансові ресурси на оплату навчання та проживання, дуже важливо спочатку підрахувати, загальну вартість, в яку виллється вашу освіту в США. Зверніть увагу, що, отримати стипендію, грант і навіть кредит іноземному студенту дуже важко, оскільки конкуренція дуже жорстока і перевагу зазвичай віддається американським студентам.
Студент, що подає в університет, повинен довести, що він володіє достатньою кількістю коштів або має надійне фінансове джерело для оплати всіх витрат на перший рік навчання. Крім того, потрібно довести, що відповідні кошти будуть доступні на кожний наступний рік навчання.
Про приблизні витрати іноземного студента, крім витрат на навчання і проживання я вже говорила у статті Скільки коштує жити в Америці. Додаткові витрати студента і не тільки. Тут же поговорю більше про те, як все це можна заплатити. До речі, при підрахунку загальної вартості, не забудьте додати близько 5% на tuition щорічно – зазвичай ціни зростають щороку з-за інфляції.
Кажучи узагальнено, фінанси за навчання можуть приходити з трьох джерел, причому найчастіше буває, що фінанси надходять як мінімум з двох, а то й всіх трьох джерел одночасно:
1. Ваші особисті заощадження, або фінанси батьків. Тут треба пам’ятати, що в деяких країнах існує обмеження на переказ грошових коштів в інші країни. Тому, якщо основні засоби оплати будуть виходити з вашої країни, ви повинні перевірити, чи немає таких обмежень, і якщо є, як їх обійти. На щастя, багато університети приймають оплату кредитними картками, тому поклавши гроші на картковий рахунок можна оплатити навчання і всі витрати. Якщо ваш університет не приймає оплату по кредитній карті, подумайте про те, як ще можна перевести гроші в вуз.
2. Спонсор. Якщо ви знайшли спонсора, який готовий оплатити вашу освіту, ви повинні пам’ятати про декілька пунктів, які будуть важливі для схвалення консулом та отриманні візи:
– Спонсор повинен представити документальні докази наявності фінансових ресурсів, які необхідні, щоб закінчити курс навчання.
– Спонсор повинен гарантувати, що ви не будете шукати несанкціонованої роботи під час навчання у Сполучених Штатах.
– Важливим фактором є мотивація спонсора виконати свої фінансові зобов’язання. Приміром, якщо спонсор є вашим родичем, ймовірність виконання своїх зобов’язань у нього може бути вище, ніж якщо це хтось сторонній.
– Якщо спонсор знаходиться в США за неиммиграционному статусу, то його фінансове положення буде розглянуто з ще більшою обережністю. Важливі фактори – спонсор не повинен потребувати несанкціонованої роботі для того щоб профінансувати ваше навчання і він повинен знаходитися в США до закінчення вашого навчання.
– Якщо спонсор є громадянином США, він повинен буде заповнити форму I-134 (Affidavit of Support). Ця форма вимагає від спонсора оплати всіх витрат, які не можуть бути покриті самим студентом. Родинні відносини між спонсором і студентом можуть бути дуже важливим фактором. Спонсора, який не є родичем зазвичай сприймають як менш надійного.
3. Стипендії, гранти, міжнародні програми. Реальність така, що в США дуже мало фінансової допомоги, яка була б доступна іноземному студентові. Стипендії для іноземних студентів дуже важко отримати. Переважна більшість іноземних студентів в Америці повинні покладатися виключно на себе і своїх родичів для отримання фінансування. Якщо вам необхідно отримати фінансову допомогу, щоб дозволити собі американську освіту, найкраще місце для пошуку – ваша країна. У деяких країнах є стипендії та кредити для навчання за кордоном-від уряду, місцевих підприємств, організацій і фондів. Ще одним джерелом можуть бути міжнародні організації, що сприяють міжнародній освіті і культурному обміну з США. Головне джерело – Bureau of Education and Cultural Affairs U. S. Department of State, також перевірте, що може запропонувати Організація Об’єднаних Націй, Всесвітня Організація охорони Здоров’я, Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Всесвітня рада Церков. Більшість організацій мають дуже обмежену фінансову допомогу. Наприклад, стипендії або гранти можуть бути доступні тільки для аспірантів, студентів з конкретної етнічної групи, або студентів, які обрали конкретну навчальну програму. Фінансова допомога і стипендії міжнародних та урядових організацій є дуже конкурентними, так що пошук і подачу документів потрібно починати рано. Університет також може частково покрити витрати студента, запропонувавши scholarship, fellowship або асистента, але це зазвичай є мінімальною підтримкою і не покриє головних витрат на навчання та проживання. Студентам магістратури та аспірантури зазвичай легше отримати якусь фінансову підтримку з університету. У цьому випадку найважливішим чинником буде ваша успішність – гарні оцінки, високий середній бал дуже цінуються Офісом щодо надання фінансової допомоги (Office of Financial Aid).
У своїх подальших статтях я спробую розглянути різні види фінансової допомоги від організацій і різні програми для іноземних студентів. Щоб отримувати оновлення і невеликі новини з питань стипендій для навчання в США, підпишіться на мою розсилку – форма праворуч угорі. Поки ж, надаю кілька ресурсів, які допоможуть у пошуку стипендій, кредитів на навчання і фінансової допомоги.

FastWeb – пошук з більш ніж 600,000 стипендій і грантів, доступних як іноземним студентам, так і американцям.

SimpleTuition – сайт, що надає інформацію про отримання кредиту на навчання.

International Student Loan – кредити на навчання іноземним студентам при наявності американського co-signer.

International Education Financial Aid (IEFA) – пошук і корисна інформація про фінансову допомогу для іноземних студентів.

Edmund S. Muskie Graduate Fellowship Program – американська програма надає фінансування для навчання на магістратурі жителям деяких країн СНД.

Fulbright Program – міжнародна програма обміну студентами, надає фінансування на навчання в США в магістратурі.

Rotary International – організація, що надає обмежені стипендії іноземним студентам.

The Soros Foundations Network – організація пропонує стипендії для бакалаврів і магістрів з певних країн.

AAUW – організація, що пропонує стипендії і гранти для жінок.

American Councils for International Education – організація, що пропонує інформацію про гранти та стипендії для студентів з СНД.

AMIDEAST – організація, що надає інформацію про різні гранти та стипендії для студентів з Близького Сходу і Північної Африки.

King Faisal Foundation – організація, предотавляющая стипендію на навчання в аспірантурі американського університету іноземним студентам мусульманам.

Institute of International Education публікує інформацію про фінансування для навчання в США (Funding for U. S. Study), a також щорічний альманах.

Також організації надають стипендії та гранти можна шукати в базах даних фінансової допомоги різних університетів і факультетів. Ось, до прикладу, база даних стипендій Cornell University Graduate School.

Корисні книги з сайту BetterWorldBooks.com
(безкоштовна доставка в будь-яку країну світу)

The Everything Paying for College Book. Grants, Loans, Scholarships, and Financial Aid – All You Need to Fund Higher Education – $3.98 – $16.48 Debt-Free U. How I Paid for an Outstanding College Education Without Loans, Scholarships, or Mooching Off My Parents – $14.98

The Ultimate Scholarship Book. Billions of Dollars in Scholarships, Grants and Prizes – $21.98 How to Write a Winning Scholarship Essay. 30 Essays That Won Over $3 Million in Scholarships – $6.48