Куди і на кого піти вчитися, щоб одержувати найбільший прибуток? В один з університетів Ліги Плюща на бізнес, скажете ви і будете не праві! Виявляється, університетів Ліги Плюща не є шляхом до добробуту. Дослідження проведене в Прінстоні показало, що доходи протягом життя тих, хто закінчив один з університетів Ліги Плюща і тих, хто був прийнятий до університетів Ліги Плюща, але з якихось причин обрав інший університет, були однаковими. Висновок: університетів Ліги Плюща чудово вибирають талановитих і перспективних абітурієнтів, але навчання в цих університетах не робить студента більш талановитим і перспективним.

Більше того, хоча вважається, що випускники університетів Ліги Плюща мають найбільш високі початкові зарплати, насправді, самі високі початкові зарплати по країні мають випускники Loma Linda University в Калифронии, які зазвичай роблять кар’єру в системі охорони здоров’я. Інші університети з високою початковою зарплатою випускників: MIT, Harvey Mudd College, California Institute of Technology, Stanford University. З 12 університетів випускники яких отримують найвищу початкову зарплату тільки один є університетом Ліги Плюща – Princeton (під номером 7).

А що ж стосується самої перспективної, як думають багато хто, спеціальності – бізнес? Як виявилося, найбільш высоокплачиваемыми спеціальностями є зовсім не бізнес, а інженерні – саме вони є топ-8 з десяти спеціальностей випускникам якій платять найбільші зарплати. Інженери-хіміки (Chemical Engineers) лідирують за найбільшою початкової зарплати, а фахівці з космічної інженерії (Aerospace Engineering) мають найбільший дохід в середині своєї кар’єри. Фахівці по бізнесу – 35-e у списку.

Самі низькооплачувані спеціальності – соціальна робота (Social Work), освіта в початковій школі (Elementary Education) і теологія (Theology).

Тепер вже трохи з особистого досвіду – МВА в одному з університетів Ліги Плюща, звичайно, престижно і може дуже цінується роботодавцями, але знову ж таки, найлегше влаштуватися і вигідніше тим, хто отримує МВА після технічної спеціальності і продовжує працювати в хай-теке або IT, але вже на менеджерської позиції.