Одна з читачок задала мені питання про відрахування з американських університетів. Я, звичайно, сподіваюся, що ті, хто серйозно хочуть вчитися в Америці ніколи не підпадуть під ці критерії, але як мовиться, попереджений, значить озброєний. Спробую описати як тут відбувається виключення з університету. Для початку, потрібно знати, що в кожному університеті свої правила щодо успішності та поведінки, тому немає певних загальних критеріїв виключення. Ці правила можна прочитати на сайті університету. Але в загальних рисах це відбувається так:Через успішності (academic)
Якщо ваш загальний або семестровий GPA (середній бал) менше 2.0, то вам дають випробувальний термін (probation), зазвичай тривалістю в семестр, щоб виправити успішність. GPA менше 2.0 може бути якщо ви у великій кількості будете отримувати C- (“трійки” з мінусом) або валити курси (отримувати F). У такому випадку вам призначають спеціального адвайзера, викладача, який повинен стежити за тим, щоб ви працювали над успішністю, і забороняють брати більше певної кількості кредитів. В залежності від університету та його правил, до вас також можуть бути застосовані особливі заборони – на приклад, заборони на відвідування розважальних заходів, вечірок і т. п. або заборона заходити в будь-які будівлі університету, крім тих, де у вас пари (неможливість користуватися спортзалом, ходити в деякі університетські кафе і т. д.). Якщо за відведений вам термін ви не підняли успішність, то вас виключають з університету. Залежно від правил університету, вас можуть просто виключити, або можуть дати можливість перевестися в інший університет. Повинна сказати, що для іноземних студентів сам випробувальний термін вже є величезною небезпекою. Для того, щоб підтримувати свій студентський статус треба вчитися full-time і якщо вам обмежують кількість кредитів через успішності, то є велика небезпека того, що про це провідають влади і вас депортують (коли я вчилася був такий випадок з одним із студентів).


До студентів магістратури та докторантури зазвичай застосовують ще більш жорстокі вимоги по успішності. Приміром, коли я вчилася, у мене в університеті у магістрів повинен був бути GPA не менше 3.0, тобто оцінка B- (“чертыре” з мінусом) вважалася поганою.


Через порушення правил (disciplinary)
Якщо ви порушите якісь серйозні університетські правила, вас також можуть виключити. До серйозних порушень можуть ставитися порушення федерального закону або закону штату (до речі, нелегальне закачування музики або кіно – порушення американського закону), алкоголь на території кампусу, якщо це заборонено (в деяких університетах дозволено), алкоголь якщо вам немає 21 року, наркотики, зброю, расизм, націоналізм, образи за рассовому, національному, сексуального та ін. ознаками, плагіат (так-так, якщо ви не процитируете джерело з якого взяли або перефразували інформацію для письмової роботи, все може закінчитися дуже плачевно) і т. д. Якщо порушення не занадто серйозне, вам дадуть дисциплінарний випробувальний термін (disciplinary probation). До студента на disciplinary probation також застосовуються якісь заборони в залежності від правил університету. У більшості університетів є внутреуниверситетские суди, які розглядають кожне подібне справа про порушення і вирішують який спосіб покарання застосувати до студента.