Це стаття гостя-блогера Марини Кроуб

31 серпня 2011 року.

Це мій перший досвід зустрічі урагану в Америці. Раніше, звичайно, я бачила по телеку Катрін, страшні картинки руйнувань і т. д., але це було все так…десь далеко.

Ураган Айрін, серпень 2011

У вівторок по телеку почула про те, що сформувався Айрін (тропічний ураган) і йде на Америку. Телеканал, який говорить тільки про погоду, цілодобово показував в динаміці, у зрозумілих картинках і картах, як і куди пересувається Айрін. А так само відразу вказали в яких місцях очікувати найбільші руйнування, повені і коли (у мене очікувався в п’ятницю в ніч на суботу). Цей ураган не приходить один, він приходить зі зливою, навіть слово злива, це м’яко сказано, я таких злив не бачила. Вирує годин 12 і рухається далі. Стало зрозуміло, що перший удар Айрін завдасть по моєму штату Північна Кароліна, якраз поруч з тим місцем , де я живу. Чудово)))

Найдокладнішим чином, як алгоритм, давали вказівки, як готуватися. Якщо ви залишаєтеся вдома, що у вас повинно бути в будинку і як себе вести. Запас води, їжі (причому тієї яку можна вживати без застосування електрики, оскільки швидше за все будуть проблеми з електрикою), ліхтарики і батарейки, свічки, аптечки і т. д., (сподобалося: помийте ванну з хлораксом і наповніть її водою, і уточнення, вода не для пиття!))) Зніміть готівку (банкомати без електрики не будуть працювати) , запасіться бензином. Народ , і я в тому числі , вже в середу поїхали в супермаркети і організовано без тисняви, змітали з полиць всі зазначені товари, а працівники магазинів організовано підносили ці товари. Дефіциту не було! В черзі на касу ніхто не давився всі стояли і терпляче чекали. Привітні, усміхнені, спокійні. Черги За бензином, але не жахливі хвилин на 15. Якщо ви эвакуируетесь, зарезервуйте готель продовжував давати інструкції телик (Тут ми не послухалися, понадіявшись мабуть на російську або не знаю чий авось і в п’ятницю з ранку в найближчій окрузі всі готелі були зайняті).

За два дні до приходу Айрін стало зрозуміло, що треба їхати. Наш будинок біля води і категорія 3 це небезпечно. На островах була обов’язкова евакуація, у нас добровільна. Дороги на острів потім перекрили, чергувала поліція не пускала особливо цікавих для їх же блага, острову то дісталося найбільше. В останні години вирішили їхати на південь, як би назустріч Айрін, т. к. по карті він врізається в берег на північ. Вообщем ми перехитрили його і місць у готелях було повно. Залишали будинок вдень у п’ятницю, вже почалася злива та вітер, дорожня обстановка важка, видимість дуже погана. Машин багато, подекуди пробки, АЛЕ ніхто не лізе з узбіч, ніхто не підрізає, все дуже спокійно рухаються в своїх рядах. Рух повільний, але воно є!!! Пригадуються наші тисняви на трасах і особливо обдаровані їдуть по узбіччях, а потім втискуються попереду всіх, і ці всі стоять…. Ну типу ви всі ідіоти ось і стійте.

Прожили в готелі добу, біля океану на 10 поверсі. Зачаровує красиве видовище тропічного шторму. Поправка – якщо ти на 10 поверсі і в надійному будинку)))

Поверталися додому через шість годин, після закінчення урагану в нашій місцевості. Дерев багато навалило, але на мій подив все з доріг вже було прибрано, розпиляно і лежало біля узбіч. І це я кажу не тільки про хайвеї, це і численні маленькі дороги, що ведуть до селищ. Пригадується наш ураган в минулому році в Сосново….скільки часу чистили дороги від дерев? І стає зрозуміло, що тут податки платять і бачити ці гроші витрачають на потреби населення, всі рятувальні та аварійні служби працюють ВІДРАЗУ а не чекають чогось…

Нам пощастило і все не так вже погано, категорія урагану знизилася до 1-2, будинок цілий, електроенергію навіть не відключали. В інших місцях були відключення на 7 годин, максимум чула добу (знову згадалося Сосново).

Повені у нас як такого не було. До речі, стало зрозуміло чому будинок стоїть на «ніжках». Але води після зливи багато, в канавах стоїть третій день. А де води багато… починається навала усіляких комах. Що я одразу ж відчула. Так от сьогодні проїхала машина в кузові чоловік з балоном, що то розпилював. А ввечері проїхала антимоскітна машина і теж оприскала від комарів . Воооот, навіть про це дбають. Знову таки до питання, зрозуміло куди йдуть податки…. Я коли тільки приїхала, по наївності думала, треба ж лісу як у нас, а комарів немає! Яке гарне місце. Ні, весь секрет в машинці, яка раз в тиждень вечерком проїжджає і вбиває комарів)))

На наступний день всі дружно зайнялися прибиранням територій, ну і я, як всі, з американським народом))) Почали приїжджати всілякі ремонтні фірми. Подекуди даху пошкодило, щось зламалося, завалилося, дерева , гілки валяються і т. д. Бензоколонки відкрилися з ранку. Мабуть в цілях безпеки їх закривають в урагани. Що і правильно, бачила парочку, з лежачими дахами на землі. Все відкрилося, все працює, життя увійшла в нормальне русло, як ніби нічого і не було.

Загальне враження від країни в надзвичайній ситуації – чітка організація, інформування населення усілякими засобами, аж до розсилки смс, бездоганна робота всіх служб. І люди спокійні, без паніки, як завжди привітні і доброзичливі. Я по натурі паникерша, але навіть мені було не страшно)))

http://store.auctiva.com/marfuta11
http://www.etsy.com/shop/marinakroub