Далеко не кожен вуз проводить інтерв’ю з потенційними кандидатами. Але якщо університет, в який ви подаєте, хоче провести з вами співбесіду, це може бути дуже хороший шанс заробити зайвий “плюсик” для надходження – звичайно, якщо підготуватися до інтерв’ю як слід.


Інтерв’ю – один з багатьох факторів, рішення про прийняття в вуз, хоч далеко і не головний фактор. Але якщо середньостатистичний відвідувач справить незабутнє враження на інтерв’юера, він може написати відповідний лист і посприяти вступу у внз своєї мрії.


В залежності від вузу, інтерв’ю можуть проводити представник приймальної комісії, студент або випускник вузу. Приймальна комісія дізнається про вас покладаючись на документи, транскрипти, бали за тестами і ваше есе. І хоча як есе, так і рекомендації створять певне враження про вас, далеко не все можна передати на папері. Інтерв’ю дає можливість показати вузу, що ви – це щось більше, ніж бали за іспитів і оцінки в атестаті. Інтерв’ю дає можливість показть свою особистість, ентузіазм та інтереси, а також краще донести до представника вузу те, що ви, напевно, намагалися зробити через аплікацію. На приклад:
– показати, що ви серйозно налаштовані на вступ саме в цей вуз;
– розповісти що саме ви можете внести в життя університету;
– дізнатися більше про програми університету;
– пояснити якісь зміни у вашому досьє (на приклад, різка зміна успішності, оцінок з певного предмета тощо);


На останок, кілька порад:
– прийміть пропозиції коледжу про інтерв’ю;
– не запізнюйтесь на інтерв’ю;
– приходьте на інтерв’ю в поодинці, без батьків або друзів;
– будьте ввічливі з усіма, з ким зустрінетеся в коледжі;
– ведіть себе природно;
– не заучуйте мова, розмовляйте невимушено;
– вживайте правильну мову, уникайте сленгу;
– будьте впевнені в собі, але не зарозумілі;
– говоріть правду;
– висловлюйте інтерес у коледжі і його програмах;
– задавайте запитання, відповіді на які можна знайти на веб-сайті або в каталозі коледжу (уважно вивчіть сайт та каталоги до інтерв’ю);
– одягніться більш або менш офіційно – не в джинси і футболку;
– обов’язково задавайте питання – питання покажуть, що ви дійсно зацікавлені в коледжі, що ви вивчили інформацію про внз і знаєте чому цей вуз підходить саме вам.


Почитайте статтю про можливі питання, які зустрічаються на інтерв’ю в коледж, а також про те, які питання можна задати представнику вузу.


Перегляньте також корисні відео з представниками приймальних комісій університетів про те на скільки важливо інтерв’ю в коледж, а також поради про те як зробити його більш успішним.