Як і обіцяла в статті про юридичну освіту в Америці, сьогодні мова піде про кращих Law Schools в країні, згідно з рейтингом U. S. News and World Reports. Читайте уважно, я також пишу дані, які закриті в безкоштовному доступі usnews.com – середній GPA та середній бал за LSAT надійшли у ці вузи. Вся інформація актуальна на січень 2012 року. Вартість – ціна за tuition full-time за рік навчання; проживання та інші витрати в ціну не входять. Цей рейтинг йде по загальній категорії “право”. Якщо вас цікавить якась конкретна сфера, то рейтинг буде трохи відрізнятися, хоча лідери першої десятки в загальному-то практично одні і ті ж, просто міняються місцями. З повним списком або з рейтингом по конкретній сфері можна ознайомитися тут. І так, кращі Law Schools 2011 за оцінками U. S. News and World Reports.
1. Yale University, New Haven, CT

Ціна за навчання: $50,750 в рік.
Середній бал за LSAT: 171-176.
Середній GPA: 3.81-3.96.
Відсоток випускників, влаштувались на роботу відразу після закінчення вузу: 94.5%

В цій школі немає традиційного оцінювання. У першому семестрі оцінок немає взагалі, а в наступних студенти отримують тільки honors, pass (залік), або low pass. Оскільки розмір факультету досить маленький (629 студентів), групи також дуже малі, у них буває не більше 20 студентів. В Yale Law School немає різних концентрацій в юридичеких областях, хоча можливо підібрати підходящі курси інтересам кожного студента. Також там пропонуються спільні з іншими факультетами ступеня (joint degrees), також як і можливість брати курси на інших факультетах без отримання другої спеціальності. Найбільш амбітні студенти можуть ризикнути і спробувати отримати дві престижні ступеня одночасно J. D./M. B. A. всього лише за 3 року (час, за який зазвичай можна отримати тільки J. D.)

2. Harvard University, Cambridge, MA
Ціна за навчання: $45,450 в рік.
Середній бал за LSAT: 171-176.
Середній GPA: 3.78-3.96.
Відсоток випускників, влаштувались на роботу відразу після закінчення вузу: 93.7%

Можливості застосувати теорію, вивчену в Harvard Law School, на практиці з’являються для гарврадских студентів майже відразу ж. Студенти-першокурсники можуть тренувати свої правові навички завдяки університетській Student Practice Organization, через яку можна знайти різні можливості, на приклад, допомагати місцевим музикантам зрозуміти закони копірайту, або представляти ув’язнених в’язниці штату на дисциплінарних судових розглядах. Студенти старших беруть участь в університетських юридичних клініках, за кількістю яких Гарвард займає перше місце в світі. Від студентів вимагається хоча б 40 годин безкоштовної роботи або волонтерства перш ніж вони закінчують університет. Також як і в Єлі, студенти Harvard Law School отримують не обычые оцінки, а Honors, Pass, Low Pass, або Fail.


3. Stanford University, Stanford, CA
Ціна за навчання: $46,581 в рік.
Середній бал за LSAT: 161-173.
Середній GPA: 3.74-3.94.
Відсоток випускників, влаштувались на роботу відразу після закінчення вузу: 94.5%


Стенфорд пропонує більш ніж 25 спільних ступенів (joint degrees) для студентів-юристів, включаючи топовий стенфордський Graduate School of Business. Більшість спільних з J. D. ступенів можна отримати за три роки (стільки ж, скільки зазвичай потрібно для отримання самого J. D.). Стенфорд був одним із перших внз, почали експериментувати з юридичними клниками. Зараз у ньому більше 10 клінік, в яких студенти практикують право допомагаючи реальним клієнтам з їх правовими проблемами.


4. Columbia University, New York, NY
Ціна за навчання: $50,428 в рік.
Середній бал за LSAT: 170-175.
Середній GPA: 3.61-3.82.
Відсоток випускників, влаштувались на роботу відразу після закінчення вузу: 97.3%


У кожному класі Columbia Law School більше 400 студентів і на відміну від більшості шкіл, майбутні юристи можуть обирати предмети вже у другому семестрі. Також як і в інших топових внз, Columbia можна отримати спільну ступінь з іншими школами – Columbia Business School, Columbia Graduate School of Journalism, або Columbia Mailman School of Public Health. Також можна отримати спільну ступінь з департментами інших університетів, включаючи прінстонський Woodrow Wilson School of Public and International Affairs і гарвардський Kennedy School of Government. Також студенти Columbia Law School можуть навчатися за кордоном, в більш ніж 10 країнах і отримати ступінь в закордонному вузі в добавок до свого J. D.


5. University of Chicago, Chicago, IL
Ціна за навчання: $45,405 в рік.
Середній бал за LSAT: 168-172.
Середній GPA: 3.59-3.87.
Відсоток випускників, влаштувались на роботу відразу після закінчення вузу: 94.2%


University of Chicago пропонує триместровую систему, тобто у студентів є можливість взяти більше скорочених курсів. Навчання починається у вересні і закінчується в середині червня. Також як і в інших топових Law School, у студентів є можливість отримати спільні ступені з іншими департментами університету, або просто брати класи за іншими спеціальностями. Чотири юридичні клініки дають студентам можливість практикувати реальні і різноманітні проблеми – від питань старт-ап компаній, до захисту прав людини. Також Chicago Law School пропонує International Human Rights Internship Program, з допомогою якої можна поїхати на роботу в Австралію, Індію, Корею або Південну Африку.
6. New York University, New York, NY
Ціна за навчання: $46,840 в рік.
Середній бал за LSAT: 169-175.
Середній GPA: 3.59-3.87.
Відсоток випускників, влаштувались на роботу відразу після закінчення вузу: 96.4%


У перший рік студенти-юристи NYU Law отримують інтерактивний досвід в практичеком праві завдяки університетській Lawerying Program. На другому і третьому курсі студенти відточують свої знання та вміння в більш ніж 30 клініках і кампусовских центрах. Також університет пропонує програму з обміну студентами, даючи можливість майбутнім юристам вчитися в більш ніж 15 університетах світу.


7. University of Michigan-Ann Arbor, Ann Arbor, MI
Ціна за навчання: $47,840 в рік.
Середній бал за LSAT: 168-171.
Середній GPA: 3.57-3.85.
Відсоток випускників, влаштувались на роботу відразу після закінчення вузу: 94.9%


Студенти University of Michigan-Ann Arbor Law School можуть почати навчання влітку, завдяки програмі раннього навчання (early education program), яка переходить в стандартну програму, але дає студентам більшу гнучкість у подальшому виборі курсів. Для більш глобальної освіти, всі студенти-юристи повинні взяти курс на транснаціональному праві (Transnational Law), також студенти можуть провести семестр за кордоном навчаючись в Amsterdam Law School, японської Waseda Law School, або німецької Bucerius Law School.


8. University of Pennsylvania, Philadelphia, PA
Ціна за навчання: $48,362 в рік.
Середній бал за LSAT: 166-171.
Середній GPA: 3.54-3.9.
Відсоток випускників, влаштувались на роботу відразу після закінчення вузу: 96.5%


Студенти Penn Law можуть створити собі окрему спеціалізацію отримавши сертифікат в якійсь іншій області, крім права, також як і отримавши дві спеціальності одночасно. В університеті діють сім офіційних програм навчання за кордоном, і студенти-юристи можуть також отримати магістерський ступінь з права глобального бізнесу у французькому Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne Law School і Institut d Études Politiques (Sciences Po).


9. University of California – Berkeley, Berkeley, CA
Ціна за навчання: $52,245 в рік.
Середній бал за LSAT: 162-170.
Середній GPA: 3.64-3.87.
Відсоток випускників, влаштувались на роботу відразу після закінчення вузу: 92.2%


UC Berkeley School of Law стала ініціатором таких навчальних програм як право інтелектуальної власності, право технологій і пропонує спеціальні програми в таких сферах як право чистих технологій та екологічне право. Університет також пропонує унікальні курси начебто винного права і студенти також можуть створити власні курси. Більш просунуті студенти можуть прийняти учать в університетській Field Placement програмі, помещающей студентів в організації на зразок Федеральної Торгової Комісії сша (Federal Trade Commission).


10. University of Virginia, Charlottesville, VA
Ціна за навчання: $47,500 в рік.
Середній бал за LSAT: 166-171.
Середній GPA: 3.51-3.92.
Відсоток випускників, влаштувались на роботу відразу після закінчення вузу: 97%


Студенти UVA Law School можуть будувати свою освіту в спеціальних інститутах, таких як Центр права океанів (the Center for Oceans Law and Policy) або Центр права національної безпеки (the Center for National Security Law). Також школа пропонує програми за права тварин. Студенти можуть навчатися за кордоном на другому курсі, або один семестр, в таких країнах, як Нова Зеландія, Німеччина або Ізраїль, або пройти 10-денний навчання в Парижі. На третьому курсі студенти можуть отримати подвійну ступінь з французьким Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne Law School і Institut d Études Politiques (Sciences Po) і навіть при бажанні здати французький bar exam.