У цій статті я б хотіла розповісти про різницю в системах університетського навчання в Америці і СНД. Цікаво було б почути вашу думку про те що краще, що гірше, і що вас найбільше приваблює, так що пишіть коментарі.


Отже, основні відмінності:
Ставлення до іноземних студентів
СНД: ДО іноземним студентам ставляться особливим чином часто роблячи для них поблажки. У них можуть бути спеціальні заняття, особливі іспити або більш легкі вимоги ніж у решти студентів.
США: Університети не роблять для іноземних студентів жодних винятків і поблажок. Вони оцінюються так само і за такими ж критеріями, як і американські студенти.
Оцінювання
СНД: Головна (а іноді і єдина форма оцінювання – іспити. Оцінка за предмет залежить тільки від іспиту.
США: Оцінка за предмет залежить від декількох критеріїв. Серед них: віданні дискусий, активну участь в парах, відвідування пар, виконання домашніх завдань, письмові роботи. Кожен викладач визначає свої критерії оцінювання та надає їх кожному студенту на першій парі.
Програма навчання
СНД: У кожного факультету є певна програма, якої він дотримується. Студенти знають який курс і коли вони будуть вчити протягом свого навчання.
США: Більшість курсів обирається самим студентом. Є певна кількість обов’язкових курсів, але й вони найчастіше можуть бути розподілені за програмою згідно з побажаннями студента (залежить від програми та вимог факультету).
Групи
СНД: Студенти розподіляються за групами, в яких вони навчаються весь час свого навчання.
США: Студенти обирають курси індивідуально, тому на кожній парі вони різною групі.
Спеціальність
СНД: Абітурієнт повинен остаточно визначитися зі своєю спеціальністю ще до вступу в університет.


США: Студент може остаточно визначитися зі спеціальністю на другому або навіть на третьому курсі (виключення складають дуже спеціалізовані області – музика, медицина, інженерія тощо)
Викладання
СНД: Викладання ведеться за допомогою чергування лекцій і семінарів.


США: Хоча лекції теж використовуються на деяких предметах, перевага віддається семінарів і практичних робіт. Деякі курси складаються тільки з семінарів.
Поведінка і формальності
СНД: Часто заняття проходять дуже формально. Щоб відповісти на питання викладача, студент повинен підняти руку. Відношення з викладачем також дуже формальні. Найчастіше під час занять не можна їсти або пити.


США: Заняття часто проводяться у формі дискусії та студенти відповідають або говорять свою думку просто сидячи на своєму місці не піднімаючи руки. Відношення з викладачем менш формальні. Найчастіше під час занять дозволяється їсти і пити. Студенти і викладачі часто ведуть себе неформально – можуть покласти ноги на парту, сісти “по-турецьки” і т. д.
Як по-вашому, які плюси і мінуси в кожній з систем?