Багато думають про надходження в ком’юніті коледж (community college) у США. У цій статті я розповім про плюси і мінуси ком’юніті коледжів, а також дам кілька порад для тих, хто розглядає можливість навчання в такому коледжі.

Ком’юніті коледж можна порівняти з нашим коледжем або технікумом – це навчальний заклад, який пропонує дворічну ступінь, яка називається Associate Degree.
І так, які ж переваги і недоліки навчання в ком’юніті коледж.
Переваги:
1. Ціна. Це, напевно, перша причина, чому багато хто воліє ком’юніті коледжі – вони набагато дешевше університетів, причому навіть для іноземних студентів. Навчання в такому коледжі дає студентам можливість фінансово підготуватися до навчання в університеті.
2. Гнучкий графік. Для більшості студентів, які крім навчання ще й працюють, ком’юніті коледж може бути виходом із ситуації – далеко не всі університети пропонують вечірні класи для бакалаврів. В ком’юніті коледж можна побудувати графік згідно зі своїм робочим графіком. У той же час, навантаження, порівняно з університетською освітою надзвичайно мала і відвідування пар найчастіше не є обов’язковим.
3. Можливість спробувати спеціальність і зрозуміти для тебе вона. Замість того щоб витрачати тисячі доларів на університет, а після двох років навчання зрозуміти, що вчився зовсім не тієї спеціальності, за якою хочеш працювати, деякі студенти вважають за краще “протестувати” свій інтерес до тієї чи іншої спеціальності в ком’юніті коледж. Правда потрібно відмітити, що в залежності від спеціальності в багатьох університетах також дається можливість вибрати спеціальність пізніше, спробувавши різні варіанти.
4. Маленькі групи. Порівняно з державними університетами, групи в ком’юніті коледжах дуже маленькі, у них може бути близько 20 студентів. А значить, студенти отримують більше уваги викладача.
5. Спеціальність. Деякі спеціальності можна отримати відучившись саме в ком’юніті коледж, на приклад спеціальності у сфері охорони здоров’я, за типом registered nurse (RN), occupational therapy, physical therapy assistant, surgical technology, radiology and respiratory therapy, dental hygiene та інші.
Недоліки:


1. Дуже обмежена програма. Вибір спеціальностей і курсів в ком’юніті коледжах, порівняно з університетами, дуже маленький. До того ж для роботи з більшості спеціальностей все одно доведеться отримувати ступінь бакалавра або магістра.
2. Маленька навантаження. Велика частина студентів ком’юніті коледжів – ті, хто з-за своїх оцінок не змогли вступити до університетів. У підсумку, вимоги ком’юніті коледжах мінімальні. Багато студентів ком’юніті коледжів ігнорують домашні завдання навчання взагалі. У підсумку завдання та навчальна робота в ком’юніті коледжах практично зведені нанівець, що не може не позначитися на якості отримуваних знань.
3. Байдужі студенти. Це, напевно, найбільший негативний фактор ком’юніті коледжів, тому що цей фактор впливає на кілька аспектів. По-перше, через незацікавленість студентів, хороші і кваліфіковані викладачі рідко викладають в ком’юніті коледжах. Для більшості викладачів, ком’юніті коледж – перехідний етап, в якому вони набираються пару років досвіду після магістратури щоб потім викладати в університеті. По-друге, однією із запорук успіху є оточення, яке в ком’юніті коледжах найчастіше залишає бажати кращого. Більшість студентів ком’юніті коледжів не мають жодних планів на майбутнє і ніякого інтересу в кар’єрі або подальшу освіту.
4. Відсутність студенчекой життя. Порівняно з університетами, студентське життя в ком’юніті коледжах практично відсутня. Так, у них є якісь студентські клуби або організації, але студенти ком’юніті коледжів найчастіше не зацікавлені у студентському житті. Вони поєднують роботу з навчанням і на цьому їх зв’язок з коледжем закінчується. Так що якщо навчання в Америці представляється вам наповненою різними позакласними заходами, ком’юніті коледж не дуже хороший вибір.
5. Проблема з отриманням візи. Потенційному студентові ком’юніті коледж буде набагато більш проблематично отримати візу. Подивіться на це очима візового офіцера – хіба логічно, що людина їде в Америку для отримання Associate degree, тим більше, беручи до уваги низьку якість освіти в ком’юніті коледжах? А особливо якщо він є студентом університету у себе на батьківщині, або навіть має вищу освіту? Як ви поясніть ваше бажання отримати цю ступінь і подальші плани? При вступі в університет зрозумілий факт того, що освіта в Америці краще і можна навчитися чомусь новому і застосувати ці знання на батьківщині. А ось що в плані кар’єрного зростання в країні може дати американський ком’юніті коледж – велике питання…
Поради:
1. Якщо ви хочете вступити в ком’юніті коледж і пізніше плануєте продовжити освіту, обов’язково перевірте беруть кредити з цього коледжу університети. Причому не заважає перевіряти попредметно – часто буває, що університети не приймають якісь предмети з ком’юніті коледжів, тому що вони дуже базові і не дотягують до університетського рівня. Не полінуйтеся самі зателефонувати в кілька університетів і перевірити, не розраховуйте тільки на те, що скажуть вам в самому комьюнии коледжі або що написано у них на сайті. Жоден ком’юніті коледж не стане говорити, що навчання в ньому – гроші, викинуті на вітер. Також перевірте акредитацію ком’юніті коледж.
2. Якщо ви вступаєте на спеціальність, за якою можна отримати ступінь бакалавра, вам, швидше за все, доведеться рано чи пізно її отримати, інакше ви ризикуєте не знайти роботу. Приміром, раніше щоб працювати paralegal-ом (помічником юриста) достатньо було мати Associate degree, зараз з’явилися бакалаврські ступені в Paralegal Studies. Якщо у роботодавця буде два кандидати – один з Associate degree, а інший з Bachelor, вгадайте, кого він захоче…
3. Візою для студентів ком’юніті коледжів і vocational school є М-1. Тим не менш, постарайтеся отримати F-1 візу. Більшість ком’юніті коледжів дають F-1 візу своїм іноземним студентам. Її перевага в тому, що у вас буде можливість подати на Optional Practical Training. До речі, випускники ком’юніті коледжів не отримують привілеї від STEM Extension і не можуть знайти роботодавця для оформлення H1B візи, оскільки для отримання цієї візи потрібна робота, яка вимагає вищої освіти, а освіта в ком’юніті коледж таким не є.
4. Для тих, хто планує переводитися в університет після закінчення ком’юніті коледж, хочу нагадати, що хоча ви і збережіть свій студенчекий статус, ваша віза закінчиться, а значить, якщо ви виїдете з країни, ви не зможете повернутися без нової візи.
5. Якщо ви хочете отримати Associate degree з-за того, що у вас вистачає грошей тільки на два роки навчання і життя в Америці, розгляньте можливість отримання ступеня в університеті. Багато університетів пропонують Associate degree за різними спеціальностями. Погодьтеся, набагато солідніше буде виглядати в резюме Associate degree з NYU, ніж з Bronx Community College, на приклад.