Мені часто задають питання про семестрах в американських університетах – чим відрізняються весняний і осінній семестр (Spring semester, Fall semester), коли бувають канікули і як взагалі влаштована навчання в американському вузі. Тому я вирішила трохи про це розповісти.
У більшості університетів США (включаючи той, в якому я вчилася), навчання розділена на 2 семестри по 15 тижнів кожен – осінній (Fall) і весняний (Spring). Є також необов’язковий річний term. Осінній семестр зазвичай починається в кінці серпня і закінчується в середині грудня. Весняний починається в кінці січня-початку лютого і закінчується в середині травня. У більшості вузів під час весняного семестру є тижневі канікули (spring break). Річний необов’язковий терм починається в червні і триває півтора-два місяці.
Для більшості спеціальностей і вузів абсолютно неважливо коли ви починаєте вчитися – навесні або восени. Оскільки немає опредленной чіткої навчальної програми (як у нас) і курси можна брати в будь-який час. Хоча є деякі програми, які приймають тільки на осінній семестр. Якщо звернете увагу, на сайтах вузів написано зазвичай 2 дедлайну – на осінній і весняний семестр. Влітку вчитися не обов’язково, але для бажаючих, вузи зазвичай пропонують курси, хоч і в досить обмеженій кількості.
За семестровою системою бакалаврам зазвичай треба брати близько п’яти предметів на семестр, магістрам – три.
Триместри і quarter семестри
Є також внз (хоч їх порівняно мало), в яких навчаються за триместарм і quarter семестрах, ділячи навчальний рік на 3 частини. У разі quarter, навчання ділиться на три 10-тижневих терма + тиждень іспитів. Починається навчання десь в середині вересня і закінчується в середині червня. У студентів, які навчаються за цією системою є зимові канікули, невеликі канікули в середині або кінці березня і літні канікули. У разі триместрів, навчальний рік поділяється на 3 частини по 10-11 тижнів. Студенти навчаються майже цілий рік, маючи канікули по місяцю між кожним триместром.
При системі триместрів і quarter семестрів, бакалаврам треба брати по три предмета, але, як самі розумієте, темп навчання – скажений. Тому що те, що в університеті з семестровою системою розглядається за чотири місяці, тут розглядається за два.