Навчання в будь-якому з університетів Ліги Плюща коштує від $50,000 на рік. Чи варті ці вузи таких грошей? Для кожного відповідь буде індивідуальний. Джордан Голдман, засновник сайту unigo.com (до речі, дуже корисний сайт для тих, хто планує навчання в США), говорить про плюси і мінуси навчання у найбільш селективних університетах світу, а також про фінансову сторону питання (на жаль фінансові рішення, про яких він говорить малозастосовні для іноземних студентів, але тим не менш все одно корисні).


Підійде такий університет саме вам? Щоб це зрозуміти, треба знати плюси і мінуси навчання в університетах Ліги Плюща і визначити що важливо саме у вашому випадку. Ось вони коротко, для більш повного пояснення, раджу подивитися відео.


Хороші сторони:
1. Величезний фонд – університетів Ліги Плюща – найстаріші університети країни, що означає – багатющу науково-технічну базу.


2. Величезні грошові ресурси – університетів Ліги Плюща – найбагатші університети світу, що мають в своїй скарбниці десятки мільярдів доларів, які дозволяють наймати найкращих і найвідоміших професорів світу, сприяти різноманітності на кампусі та надавати унікальні можливості для досліджень (як наведено в прикладі відео, якщо студент такого університету захоче з’їздити в Гватемалу і провести дослідження на тему бездомних цієї країни, університет зможе надати йому фінансову можливість такого дослідження).


3. Бренд Ліги Плюща – плата за ім’я і можливість називатися випускником вузу Ліги Плюща, а також за доступ до спільноти випускників внз, багато з яких – впливові люди.


Погані сторони:
1. Конкуренція – і це не тільки дика конкуренція при вступі, але і під час навчання. Навчання в такому вузі – це постійна конкуренція з іншими студентами, кожен з яких – один з кращих і найталановитіших студентів країни, адже оцінка буде залежати не від того на скільки добре розбираєтеся в предметі особисто ви, а від того, на скільки добре ви розбираєтеся в предметі на тлі ваших одногрупників. Як сказали у відео, що краще, A+ (“п’ятірка” з плюсом) в звичайному вузі, або D (“двійка”) у внз Ліги Плюща? – спірне питання…


2. Дуже обмежений вибір спеціальностей – як відомо, вуз краще вибирати керуючись тим на яку спеціальність ви йдете – краща підготовка фахівців з конкретної спеціальності в країні може бути в мало кому відомому невеликому вузі, в той час як у вузах Ліги Плюща цієї спеціальності може не бути взагалі, або факультет за своєю якістю може поступатися багатьом іншим вузам.


3. Вишів Ліги Плюща – дуже традиційні, що позначається на тому, що там дуже важко (якщо взагалі можливо) отримати освіту в експериментальних і сучасних спеціальностях, або подивитися на свою спеціальність з якого-то незвичайного кута. Соціальні медіа, эскпериментальный дизайн – всі ці сфери можуть бути “відсталими” в цих вузах, у порівнянні з більш молодими і сучасними університетами.


Думаючи на тему підійде вам університет Ліги Плюща, чи ні, подивіться ще відео про те, випусникам яких університетів платять найбільше.