Як я обіцяла в пості про American Ways, ця стаття буде про деякі міфи про Америку. Взагалі, в подальшому, хотілося б зробити окрему сторінку присвячену міфів і реальності. Сподіваюся ви мені в цьому допоможете додаючи питання і тези про Америку чи американців в коментарях.


У кожного з нас формується певний погляд на Америку завдяки, в основному, мас-медіа і найчастіше те, як ми сприймаємо Америку, життя в ній і самих американців далеко від реальності. Загалом-то можливо в цьому вина і самої Америки, так вже вони “показують” себе на весь світ, візьмемо на приклад Нью-Йорк, самий пропиаренный місто в світі і, до речі, дуже фотогенічний. В реальності ви не побачите всієї тієї краси й величі, що можна побачити по телевізору або на фотографіях. Нью-Йорк – брудний і похмурий, зовсім не те, що очікуєш побачити надивившись кіно про нью-йоркську життя і уявляючи, що Манхеттеном ходять одні мільйонери працюють на Wall Street ? Ну а Статуя Свобоы взагалі залишила мене в безмовності – вона раз в 5 менше, ніж те, що здавалося повинно бути завдяки всьому тому, що я бачила по телевізору або на фото. Загалом-то, Нью-Йорк був одним з моїх найбільших розчарувань в Америці і одночасно показником величезного успіху американського піару. Але це чисто суб’єктивна думка. А тепер повернемося до міфів.


Міф 1. В Америці легко живеться.
Реальність: Хоча це й правда, що матеріальний рівень життя в США є високим порівняно з деякими іншими країнами, це не означає, що жити там легко. Ті, хто приїжджають в Сполучені Штати часто дивуються тому , як важко працюють більшість американців, їх довгого робочого часу (близько 8-9 годин на день), короткого відпочинку, і швидкого темпу американської життя вцілому. До того ж, американці не так розпещені національними святами як ми, і вихідних днів в році у них зовсім небагато. Так приблизно живуть люди середнього класу і вище. Люди ж по-біднішими працюють ще більше, багато хто на двох-трьох роботах і без вихідних, заробляючи при цьому копійки (за американськими мірками). У добавок до всього, зараз в Америці безробіття і роботу знайти теж не так просто.


Міф 2. Американці расисти/американці толерантні.
Реальність: Все залежить від конкретної людини. У штатах з великою кількістю іммігрантів більше толерантності, але в деяких південних штатах до іноземців ставляться не дуже добре. Також у кожної людини свої упередження щодо раси і національності, але американці рідко виставляють ці упередження на показ.


Міф 3. Американці грубі і гучні.
Реальність: сформований Стереотип не кращими представниками американського народу, які перебуваючи за кордоном, голосно говорять по- англійськи, вимагаючи щоб їх зрозуміли. Насправді таких людей в Америці дуже мало (я особисто ніколи не стикалася). Можливо хтось вважає грубим те, що американці часто можуть відкрито не погоджуватися з опонентом і часто вступають у суперечку. Це норма в Америці. Американці цінують здорову критику і спір, якщо він відбувається дружньо і шанобливо.


Міф 4. Всі американці живуть забезпечено.
Реальність: Напевно цей міф виріс з того, що у більшості американців є робота, машини, комп’ютери, айфони і інші “радощі життя”. Насправді, більшість американців далеко не багаті. Опустимо тих, хто проживає майже жебрацьке існування (а таких чимало) і поговоримо про більшість. Кажуть, в Америці переважає середній клас, а це далеко не багаті люди. Середньостатистичній сім’ї зазвичай зарплати вистачає на те, щоб розплатитися по кредитах, заплатити за білли, відкласти трохи на “чорний день”, а інше на їжу, бензин та щоденні витрати. Багато американців, порівняно з нами, практично не подорожують. Багато воліють машину, а не літак, тому що дешевше. Зараз ходять чутки, що середній клас потихеньку починає опускатися все нижче і нижче… Тим більше з кризою і кредитами, що багато хто не може виплатити.


Міф 5 (студентський). Американці не так добре підготовлені академічно як ми, тому вчитися там буде легко.
Реальність: Це думка сформована стереотипом про те, що всі американці тупі і не знають елементарних речей. Звичайно є американці, які не знають елементарних речей (а що, серед наших таких немає?), але це найнижчий шар населення – ті, хто навчався в поганих школах і яким швидше за все все життя світить працювати на роботах абсолютно не пов’язаних із розумовою працею. Ті ж американці, які навчалися в більш або менш хороших школах, та які надійшли в відносно хороший коледж або університет часто володіють набагато більш глибокими знаннями ніж наші школярі та студенти-відмінники (вже повірте моєму українському університетському викладацького досвіду).


Міф 6. В Америці жахлива їжа, тому всі хто туди їде поправляються.
Реальність: Америка багатонаціональна країна, тому тут можна знайти будь-яку їжу і практично де завгодно (можливо за винятком якихось малозаселених пустель). Вибір настільки величезний, що можна вибрати як фаст-фуди і дешеву їжу в супермаркеті (від якої поправляються), так і органічні продукти без всяких добавок (спробуйте у нас такі в супермаркеті знайти). Ті, хто видужує або заощаджують, або лінуються самі готують. До речі, ці товсті американці найчастіше представники низького класу, у якого немає грошей на нормальну їжу (і таких відносно не так вже й багато як ми представляємо).


Міф 7. Америка – країна розпусти.
Реальність: Знову ж стереотип через мас-медіа. Ви, напевно, здивуєтеся, але життя в Америці далека від “Американського пирога”, я б навіть сказала, що американці у багатьох питаннях моральні (напевно позначаються пуританські традиції). На приклад, заборона на алгоколь до 21 року (і це не просто слова як у нас), або, приміром, той факт, що зрада американцями дуже засуджується (згадайте скандал з Тайгер Вудсом, від якого американці довго не могли відійти).


Міфи на цьому не закінчуються, постараюся додати більше надалі – пишіть ваші питання і тези про Америку чи американців в коментарях.