Однією з прохань моїх читачів було розповісти про магістерському освіту в США і про можливості вступити після нашого бакалавріата або спеціаліста. В принципі, майже у всіх статтях є про це по-немногу, але в цій постараюся підсумувати і написати трохи більше подробиць.

Спеціальність
Один з плюсів американського освіти в тому, що в більшості програм для вступу на магістратуру не обов’язково мати ту ж спеціальність на бакалавраті. Звичайно, звичайно бажано мати більш або менш суміжні спеціальності, або наявність кількох кредитів за спеціалізованого курсу. Але часто університети люблять різноманітність (diversity) і з радістю приймають бажаючих навчитися чому-небудь новому, а заодно і поділитися своїми знаннями з іншими.

Ціни
Якщо ви читаєте блог, то напевно вже знаєте, що ціни за навчання в Америці побудовані на кредитах, тобто платять за кожен кредит, а не за семестр або рік, як у нас. Магістерські кредити зазвичай коштують набагато дорожче бакалаврських. Але в підсумку, отримати магістерський ступінь буде дешевше, оскільки зазвичай для отримання бакалаврської потрібно близько 120 кредитів, а для магістратури всього лише близько 40. До того ж, потрібно ще врахувати інші витрати та тривалість обох програм (бакалаврська – 4 роки, магістерська – 1-2 року).

Надходження
Вступити до магістратури в американський університет після нашого – можливо! Про те що для цього треба, можна почитати в статті Плануємо навчання в Штатах. Загалом же, вступати в магістратуру може бути і легше, і складніше, залежно від програми. Багато програми не вимагають ніяких іспитів, тобто здати треба буде тільки TOEFL, інші ж можуть вимагати GRE або GMAT. Ці іспити набагато складніше тих, які потрібні для бакалаврату, особливо, якщо ви робите не на технічну спеціальність і вам важлива не математична секція, а вербальна та аналітична. У деяких програмах, в основному в дуже престижних університетах, є свій іспит, який зазвичай можна здати “на відстані” – по Інтернету або якимось іншим способом.

Варіанти пост-бакалаврської освіти
Для тих, у кого вже є диплом бакалавра чи спеціаліста, є дві опції – магістерська ступінь (Masters Degree) і Сертифікат (Graduate Certificate). Різниця в тому, що сертифікат не є ступенем, зазвичай для його отримання треба пройти певний спеціалізований курс з декількох предметів. Сертифікат можна отримати за рік або навіть менше. Часто сетификат є опцією на магістерській програмі, тобто додатково до магістерській програмі можна взяти певний курс предметів і отримати ступінь магістра, і сертифікат.

Магістерська ступінь (Masters Degree)
Плюси магістерського ступеню в тому, що це ніяк вчений ступінь. За деякими спеціальностями неможливо працювати без, хоча б, магістерського ступеня, а часто і без докторської. Також магістерська ступінь може допомогти просунутися в кар’єрі. Той, у кого всього лише бакалаврат по економіці, наприклад, може все життя працювати асистентом, а отримавши ступінь магістра можна просунутися далі.

Зазвичай для отримання магістерського ступеню треба написати теза (thesis) – аналог нашої магістерської. Хоча є програми, в яких можна вибрати його не писати. Якщо ви плануєте рано чи пізно піти в докторантуру (а для деяких спеціальностей це неминуче), то теза все ж бажано написати, без цього пізніше на хорошу докторську програму потрапити майже неможливо.

Сертифікат
Це може бути непоганий вихід для тих, у кого туго з фінансами, але хто приїжджає в Америку з метою знайти роботу і залишитися. Після закінчення більшості Graduate Certificate програм також дається можливість залишитися на ОРТ (тільки уточніть це в університеті, куди плануєте приїжджати). Але не переоцініть свої можливості та спеціальність, за якою збираєтеся знайти роботу. По більшості спеціальностей практично неможливо знайти кваліфіковану роботу без американської освіти, а сертифкат освітою не вважається. Але він може бути ідеальним для тих, хто хоче відкрити бізнес залишившись на ОРТ, для тих, хто отримує якусь творчу спеціальність (фотограф, веб-дизайнер тощо) або для тих, чия спеціальність користується в Америці попитом навіть без американської освіти. Більш докладно читайте в статті Що таке Optional Practical Training (OPT), або як залишитися в США після закінчення американського вузу.


Чи можна поступити на американський бакалаврат якщо вже є диплом бакалавра або спеціаліста?
Це залежить від університету та програми. На більшість програм – можна, але є ті, на які приймаються тільки випускники шкіл. На приклад, в Harvard College (єдиний коледж який надає ступінь бакалавра в Гарварді) можна вчинити тим, хто вже вчився (не обов’язково закінчив) в коледжі або університеті. Правда сенсу вступати на бакалаврат, якщо вже є диплом, – мало. Хіба що якщо ви кардинально міняєте спеціальність. У такому випадку можна спробувати добмовитися щоб вам зарахували якісь кредити з минулого освіти, якщо це можливо, цим ви заощадите трохи часу і грошей.

Якщо комусь цікаво як надходила на магістратуру я, почитайте мою колонку на eduABROAD. Якщо якесь питання залишився нерозкритим, пишіть коментарі, додам.

Як вибрати бюро перекладів

На сьогодні багато компаній, які працюють з іноземними бізнесменами та інвесторами потребують якісному та професійному переклади текстів , повідомлень і листів, оскільки найменший недолік може зіпсувати все співпрацю і привести до втрати засобів і зв’язків.

Тому бюро перекладу зараз так популярні. Вся справа в тому, що жодна компанія не хоче виглядати нерозумно і ненадійно, тому довіряє переклад важливих паперів професіоналам. Вони не тільки якісно все переведуть, але і за всіма нормами перекладів.

При цьому важливо пам’ятати, що переклад повинен бути максимально правильним і точним, оскільки найменша неуважність чревата не кращими наслідками. У даній статті ми обговоримо переклади і розповімо, як вибрати бюро перекладів.

Про переклади
Мови володіють різними граматичними і смисловими особливості, тому перекладачеві необхідно подати ту чи іншу інформацію, враховуючи початковий сенс, без будь-якого підтексту, а це не так просто як здається.

Переклад повинен бути:

Максимально точним;
Містити тільки основну, первинну інформацію, без прихованого сенсу;
Зарубіжні партнери повинні зрозуміти чого ви хочете від них, і так само ви повинні отримати переклад, де буде точно і якісно викладено повідомлення від ваших колег.

Дуже важливо звернути увагу саме на граматику, оскільки деякі мови мають багато різних часів і граматичних форм, тому перекладач повинен зробити переклад правильним.

Як вибрати?
Бюро перекладів вибрати не так просто, як може здатися. Вся справа в тому, що переклад повинен бути точним і правильним, а якщо в бюро працюють перекладачі не самого високого рівня, то можна уявити, яким цей переклад буде.

Тому основні вимоги до бюро перекладів:

Професійні перекладачі, які мають чималий досвід в цій сфері;
Якісні переклади;
Наявність портфоліо перекладів та відгуків;
Оперативна робота перекладачів. Важливо пам’ятати, що будь-який переклад повинен бути оперативним, і бути готовим в зазначені терміни.