В одній з попередніх статей я писала про найдешевших місцях для життя в США, тепер хотілося б поговорити не тільки про ціну, але і про якість. Якість життя в Америці передбачає наявність роботи (відносно низький рівень безробіття), хороших шкіл, безпеки, низькою злочинності і місць сім’ї де можна провести час і розважитися. Журнал Money щорічно робить рейтинг найкращих місць для життя. Рейтинг 2010 року я б хотіла представити в цій статті. Відразу обмовлюся, що цей рейтинг передбачає краще життя для сім’ї, тобто якщо обов’язковим атрибутом хорошого життя для вас є нічні клуби і гучні тусовки, навряд чи варто звертатися до цього рейтингу. Поверніться до нього через років 5-10, коли вирішите зупинитися ?
1. Eden Prairie, MN.
Міста Міннесоти займають перші та другі місця в рейтингу вже третій рік поспіль. Eden Prairie не тільки добре підходить для життя сім’ї, але і дуже непоганий економічно. Рівень безробіття в ньому на 1% нижче, ніж середньостатистичний офіційний по країні. У самому місті близько 50,000 робочих місць, включаючи кілька компаній зі списку Fortune 500. Місто також відомий добрими школами та безліччю парків і озер. Населення: 64,000. Рівень безробіття: 5.1%. Середній дохід на сім’ю: $119,012.
2. Columbia/Ellicott City, MD.
Друге місце ділять 2 міста в Мериленде. Ellicott City знаменитий своїм даунтауном і різноманітністю ресторанів, а Columbia – безліч музичних заходів, які проходять там весь рік. Більш того, ці міста – свого роду економічні гіганти з такою ж завидною рівнем безробіття, як і Eden Prairie. Балтімор і D. C. знаходяться зовсім поряд (30 та 60 хвилин їзди відповідно). Ціни на нерухомість і в Columbia і в Ellicott City дуже доступні, а рівень foreclosure один з найнижчих у Мериленде. Населення: 155,000. Рівень безробіття: 5.2%. Середній дохід на сім’ю: $110,602 в Columbia і $116,820 в Ellicott City.
3. Newton, MA.
Невелике містечко в Массачусетсі пропонує “пішохідну” життя, безліч магазинів і парків. Знаходиться він менш ніж в 45 хвилинах їзди від даунтауна Бостона поїздом, метро або експрес автобусом, тому більшість жителів працюють в Бостоні. Newton також знаменитий добрими школами – ті, хто навчається в Newton здають іспити з математики на 89% краще середнього бала за штатом. Єдиним мінусом може бути недешева життя – будинок з трьома спальнями (three-bedroom house) коштує близько $600,000. Але середній дохід сім’ї тут найвищий з десяти представлених міст і становить $138,070. Населення: 82,000. Рівень безробіття: 6.0%.
4. Bellevue, WA.
Якщо ви не можете вибрати між гірськими пейзажами і міським життям, Bellevue в штаті Вашингтон може бути для вас ідеальний. Хмарочоси даунтауна підносяться над Lake Washington, а з іншого боку маячать гірські пейзажі. Нерухомість в Bellevue недешева, але ось робочих місць хоч відбавляй. Microsoft, T-Mobile, Verizon і Expedia одні з багатьох роботодавців пропонують роботу. Загалом-то, в Bellevue робочих місць більше, ніж самих жителів. Населення різноманітне – близько чверті жителів азіати, а третина народилися не в Америці. Школи Bellevue займають кращі місця в рейтингу шкіл штату. Крім цього, місто пропонує розваги на всі випадки життя – філармонічний оркестр, музей образотворчого мистецтва, ботанічний сад, молодіжний театр, щорічний джазовий фестиваль, а також 74 (!) парку. Населення: 124,000. Рівень безробіття: 5.8%. Середній дохід на сім’ю: $100,419.
5. McKinney, TX.
Як і більшість міст поруч з Далласом, McKinney низька злочинність, відносно дешева нерухомість і гарні робочі місця. Даунтаун в стилі 19 століття пропонує ресторани, магазинчики і галереї. Більшість жителів працюють в Далласі, який знаходиться в годині їзди, але і в самому McKinney є кілька великих роботодавців. Хоча це місто дуже сильно розвивається, ви ніколи не помітите цього проїжджаючи по вуличках, засадженим деревами і оточеними парками і ставками. Населення: 125,000. Рівень безробіття: 7.8%. Середній дохід на сім’ю: $107,046.
6. Fort Collins, CO.
Місто для любителів пива і велосипедів. В Fort Collins близько 29 миль велосипедних доріжок, до того ж, це місто – мекка пивоварителей. Найбільшим роботодавцем є Colorado State University (близько 7,000 робочих місць). Hewlett-Packard, другий за величиною роботодавець, хоч і скоротив робочі місця по всьому світу, але не зачепив Fort Collins, більше того, навіть збільшив там кількість робочих місць. У 2006 році це місто лідирував у списку, і він міг би бути першим і зараз, якби не проблема з школами – після того, як в цьому році урізали державний бюджет, з шкіл Fort Collins звільнили 139 працівників, що не поліпшило рівень освіти. Але очевидним плюсом Fort Collins є дуже низький sales tax, найнижчий з міст, представлених в десятці кращих, лише 2.9%. Населення: 141,000. Рівень безробіття: 7.4%. Середній дохід на сім’ю: $81,624.
7. Overland Park, KS.
Якщо запитати у мешканців цього передмістя Kansas City чому вони вибрали саме це місто, відповідь, швидше за все, буде один – відмінні школи. Інші переваги – величезний ботанічний сад, фермерський ринок і новий футбольний (soccer) комплекс на 12 футбольних полів, де проходять національні і міжнародні змагання. Населення: 175,000. Рівень безробіття: 5.3%. Середній дохід на сім’ю: $107,240.
8. Fishers, IN.
Це містечко в Штаті пропонує виграшну комбінацію з доступу до великого міста, хороших шкіл і дешевої нерухомості (тут ви можете придбати будинок з трьома спальнями (three-bedroom house) менше ніж за $150,000). Більш того, рівень злочинності в Fishers найнижчий з десятки міст цього списку. До того ж, Fishers зараз розвивається і тільки в минулому році надав понад 1,600 нових робочих місць. Населення: 69,000. Рівень безробіття: 6.2%. Середній дохід на сім’ю: $108,086.
9. Ames, IA.
Рівень безробіття тут всього лише 4.3%! В Ames знаходиться Iowa State University, який надає більше 9,000 робочих місць. По близькості також багато робіт пов’язаних із біотехнологією і сільським господарством. Не дивно, що це самий “молодий” і “освічений” місто з десяти представлених. Середній вік жителів становить 26 років і 86.5% мають як мінімум освіта коледжу. Ames надає розваги на всі випадки життя – 36 парків, величезний торговий центр і новий аква центр. Шкільний спорт у цьому місті грає велику роль: чоловіча баскетбольна команда, жіноча команда з тенісу і жіноча команда з гольфу – чемпіони штату. Але, як кажуть самі жителі, краще в цьому місті – доброзичливість мешканців. Населення: 60,000. Рівень безробіття: 4.3%. Середній дохід на сім’ю: $77,690.
10. Rogers, AR.
Якщо вас не дуже приваблює маленьке містечко в Арканзасі, ви можете помилятися. Rogers знаходиться прямо поруч з Bentonville, в якій розташований головний офіс Wal-Mart. Саме тому багато Fortune 500 компаній, які продають свої товари в Wal-Mart, відправили туди своїх менеджерів. Багато з них оселилися в Rogers, надавши місту космополітичний вид. Rogers приваблює своїми добрими школами, наявністю озер і полів для гольфу. Правда не все так безхмарно – Rogers є кілька не дуже хороших районів. Населення: 57,000. Рівень безробіття: 5.8%. Середній дохід на сім’ю: $59,658.
До уваги любителів великих міст, у списку топ-100 немає жодного міста-мільйонера! Найбільший, Scottsdale в Арізоні, з населенням в 235,000, займає 71 місце. Повний список можна подивитися тут.

А в якому штаті ви б хотіли жити або вчитися?Корисні книги BetterWorldBooks.com – безкоштовна доставка в будь-яку країну світу)

Places Rated Almanac. The Classic Guide for Finding your Best Places to Live in America– $8.48-$20.98 Best Places to Raise Your Family. The Top 100 Affordable Communities in the U. S.– $3.48