Один з поширених питань – питання про те як можна отримати грін карту. І хоча в статті Як отримати грін карту (вид на проживання) в США я розповіла про найбільш поширених і легких шляхів її здобуття, мені все ж час від часу задають питання з приводу менш поширених і більш складних методів – політичного притулку, біженства, інвестування і т. п. Думаю, варто присвятити цьому статтю, хоча не раджу сприймати все це як істину в останній інстанції, оскільки краще імміграційних адвокатів вам ніхто на питання про такі види імміграції не відповість.Біженство і політичний притулок.

Біженство (біженець) і політичного притулку (asylum) – практично одне і те ж, за винятком того, що подає на біженство знаходиться за межами США, а подає на політичний притулок у США. А також, подає на політичний притулок, подає документи уряду США, тоді як біженець робить все через ООН.


Як біженці, так і кандидати на політичний притулок повинні відповідати визначенню “біженця”:


Біженець – особа, яка в силу цілком обгрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознакою раси, віросповідання, громадянства, приналежності до певної соціальної групи, сексуальної орієнтації чи політичних поглядів знаходиться за межами країни своєї громадянської належності та не може користуватися захистом цієї країни або не бажає користуватися таким захистом внаслідок таких побоювань.


Біженець is defined as a person outside of his or her country of nationality who is unable or unwilling to return because of persecution or a well-founded fear of persecution on account of race, religion, nationality, membership in a particular social group, or political opinions.


Біженець (біженець) подає документи в Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (United Nations High Commissioner for jour apr? s jour). ООН проводить перевірку через Інтерпол, інтерв’ює апліканта, розглядає докази і приймає рішення про надання або відмову у статусі біженця.


Подає на політичний притулок (asylum) повинен знаходиться в США і подати на притулок не пізніше року з дня прибуття в Штати. Якщо прибулий перебуває в країні нелегально, його можуть затримати до моменту розгляду його справи. Подає на політичний притулок не може подати на дозвіл на роботу (work authorization) разом з подачею на політичний притулок. Подати на дозвіл на роботу можна лише через 150 днів з моменту подачі документів на політичний притулок. Відповіді на часті питання про політичний притулок можна подивитися тут.


Офіційна інформація про біженство і політичний притулок – тут.


Грін карта через інвестування.
Щоб отримати грін карту через інвестування, треба вкласти $1,000,000 або хоча б $500,000 в індустрії з високим безробіттям, або в сільське господарство, а також створити як мінімум 10 робочих місць. На початку видається умовна грін карта (на 2 роки), через 2 роки можна подати на постійну грін карту.


Информаицю про те як можна подати на грін карту через інвестування, можна подивитися тут.


Грін карта для спеціальних категорій працівників.
На грін карту також можуть подати працівники певних сфер діяльності:
– афганські/іракські перекладачі;
– члени збройних сил;
– працівники теле-радіо мовлення, що працюють на International Broadcasting Bureau;
– працівники міжнародних організацій;
– громадяни Іраку, які працювали на уряд США;
– громадяни Афганістану, які працювали на уряд США;
– працівники Панамського Каналу;
– ті, хто в’їхав в США за неиммиграционному статусу НАТО-6 (цивільні працівники НАТО);
– лікарі, за умови роботи в певних сферах, де не вистачає персоналу;
– релігійні працівники.


Більш детальну інформацію та умови подання на грін карту можна подивитися тут.


Грін карта через американську армію.
Цей варіант був ще можливий трохи більше року тому через програму MAVNI (Military Accessions Vital to the National Interests) для мед. працівників і тих, хто володіє певними іноземними мовами (включаючи російську). Але тепер програма закрита, так що такого варіанту вже немає.

Але треба знати, що є певний перелік критеріїв, яким повинен відповідати потенційний резидент. Кому можуть відмовити у візі або грін карті можна прочитати в цій статті.

–>