При виборі програми або університету треба враховувати кілька факторів. Ось деякі з них:

1. Акредитація. Американська освіта коштує чималих грошей, тому було б нерозумно викидати їх на університет або коледж чий диплом або сертифікат не буде визнаний іншими університетами або роботодавцями. Акредитація в Америці – добровільний процес, при якому освітні установи подають свої програми і дипломи в регіональні організації з метою їх оцінки. Схвалення організацій означає, що освітні установи виконують мінімальні стандарти якості та цілісності в академічному процесі. Є два види акредитацій: інституційна (дається коли коледж або університет відповідає певним стандартам акредитаційного установи), спеціалізована, професійна чи програмна (концентрується на більш вузькій системі стандартів характерною для певної спеціальності). Ліцензійні ради і комісії, які регламентують певні професії можуть вимагати від студента навчання за програмами зі спеціалізованої акредитації. Тому студенту важливо знати, що означає бути “практиком з ліцензією” (licensed practitioner) у своїй області. Федеральна фінансова допомога (Federal Financial Aid) також доступна студентам тільки акредитованих вузів. Про акредитацію читайте більш докладно у статті Акредитація американських вузів.

2. Якість. Незважаючи на акредитацію, якість певної програми в певному вузі визначити досить непросто. Найдорожчі університети та програми не завжди найкращі і навіть в хороших університетах не всі програми можуть бути вищої якості. Кілька порад як же визначити якість програми:

  • Як проводяться заняття: викладаються всі пари виключно як лекції, або є також семінари та дискусії для студентів?
  • Можливості незалежного дослідження або роботи з викладачем: є дослідницькі програми для бакалаврів, є програми для тих, хто відзначився (honors programs)?
  • Освіта і відбір студентів: є університет неселективних (“open enrollment”), тобто таким, який приймає майже всіх, конкурентним (competitive), або дуже конкурентним (highly competitive), в який не так просто потрапити. Визначити конкурентність може допомогти рейтинг U. S. News & World Report – там є пункт про те, на скільки вибірково проводиться відбір студентів по кожному університету.
  • Дослідження і публікації викладацького складу конкретного факультету – найкращий доказ якості певної програми. B хорошою програмою буде хоча б один з викладачів відомий в наукових колах з вашої спеціальності.

3. Ціна. Зверніть увагу не тільки на tuition and fees (ціну за саме освіта), але і на living expenses (витрати на житло). Пам’ятайте, що як іноземний студент, ви повинні будете пред’явити докази наявності коштів хоча б на 1 рік навчання і житла ще ДО того, як вас прийняли і, можливо, запропонували фінансову допомогу (financial aid). Обов’язково зверніть увагу на наявність фінансової допомоги для іноземних студентів. Як іноземний студент ви не можете подати на Federal Financial Aid, тому важливо знати наявність університетських стипендій та можливість їх отримати. Непоганим джерелом для цього може бути рейтинг Forbes – в ньому надається інформація по кожному університету, включаючи відсоток іноземних студентів, що отримують фінансову допомогу від університету. Про таких факторах, таких як знання англійської, доступність медичних послуг, житло, безпека і т. д. читайте в наступній статті. А спланувати надходження в американський університет вам допоможе стаття Плануємо навчання в Штатах.