Згідно з дослідженням, проведеним Економическим Дослідним та Інформаційненим Центром Міссурі в 2009 році, найдешевшими місцями для життя в Америці є: Оклахома, Техас, Теннессі, Арканзас, Небраска, Південна Дакота, Міссурі, Канзас, Джоржия та Міссісіпі. Але просто сказати, що в цих місцях жити дешевше – недостатньо. Є багато факторів, на які треба звернути увагу при виборі самого дешевого місця проживання. Намагатимусь розглянути кілька з них.

1. Податки
Податків в Америці багато і вони різні. В середньому по країні тільки з зарплати середньостатистичного жителя знімається близько 30% податку, до того ж жителі Америки доплачують державі кожен раз як скуповуються у магазинах (податок з продажів тут не включений у ціну), крім того, щороку сплачують чималі податки на нерухомість, а якщо у вас приватний будинок, то і на землю (а ви думали чому пів-країни живе в орендованих квартирах?). Отже, “дешевше” можна жити там, де податки менші.
Штати з найменшим податком (state tax): Alaska (6.6%), New Hampshire (8.0%), Tennessee (8.5%), Delaware (8.8%), Alabama (8.8%)
Штати, в яких немає податку на особистий дохід (personal income): Alaska, Florida, Nevada, South Dakota, Texas, Washington, Wyoming.
Штати, в яких немає податку з продажу (sales tax): Alaska, Delaware, Montana, New Hampshire, Oregon.

2. Нерухомість
За інформацією Chamber of Commerce, наданої в 2008 році, ось найдешевші місця для покупки будинку. Ціни представлені на будинок в 2,200 кв. футів, з 4-ма спальнями і ванна 2,5мі:
Minot, North Dakota $132,300
Killen, Texas $140,310
Arlington, Texas $140,975
Grayling, Michigan $144,250
Topeka, Kansas $148,050
Canton, Ohio $148,333
Tulsa, Oklahoma $148,575
Billings, Montana $150,141
Fort Worth, Texas $151,250
Cadillac, Michigan $151,530

Найдешевше можна зняти квартиру в таких місцях:
Wichita, Kansas
Oklahoma City
Tulsa, Oklahoma
Knoxville, Tennessee
Dayton, Ohio
(за $500-$600 в місяць в цих містах можна зняти велику двокімнатну квартиру (one-bedroom) від 600 до 900 кв. футів з великою кухнею, washer/dryer, паркуванням, ще і в деяких місцях з можливістю безкоштовно ходити в гольф клуб; квартири “простіше” там ще дешевше)

3. Наявність роботи і зарплата
Цей пункт найважливіший. В місці де ви будете жити, повинна бути для вас робота, інакше сенс там жити? З роботою зараз в країні скрутно, до того ж фахівцям з певними спеціальностями нема чого робити там, де фірм за їхніми спеціальностями немає. Якщо ж ви не кваліфікований спеціаліст, то з усіх перерахованих вище місць з відносно дешевою нерухомістю, краще жити в Огайо і Мічігані, так як там найвища мінімальна зарплата ($7,40/год). У штаті Вашингтон і Орегоні мінімальна зарплата становить $8,67 і $8,50 відповідно. Найвища мінімальна зарплата по країні – у Сан-Франциско ($9,92/год), але в той же час, Каліфорнія, на пару з Нью-Йорком, – найдорожчі штати для життя.

Про те, як можна приїхати в Америку, або залишитися там жити, читайте у статті Як отримати грін карту (вид на проживання) в США