Часто запитують, чи варто користуватися послугами таких агентств і це збільшить шанси на вступ. Моя думка – краще все робити самому. Звичайно, якщо ви вважаєте гроші десятками тисяч і витратити пару-трійку тисяч даремно для вас не проблема, то тоді агентства можуть бути для вас, та й то не завжди. І так, чому ж краще НЕ користуватися їх послугами:

1. Відсутність гарантій. Якщо ви хочете вступити в університет через агентство, то повинні знати, що ваше вступ все одно не гарантується і писати есе, збирати документи, складати іспити все одно доведеться вам без чиєї-небудь допомоги. В чому тоді полягає роль агентства? У тому, що вони прочитають вимоги на сайті університету і передадуть їх вам, а ще можливо у пересиланні документів в університет. Можливо десь ще вам запропонують перевести ваш диплом і запевнити його за додаткову плату, що, в принципі, знову ж таки можна зробити самому. До того ж, зазвичай агентства “працюють” з конкретними університетами, тобто у вас значно звужується можливість вибору. Знову ж таки, навіть якщо агентство “гарантує” ваше вступ, у разі курсів (в принципі, на курси зазвичай беруть всіх), то гарантувати отримання візи воно вже ніяк не зможе. І як же буде прикро, якщо вам відмовлять вже після того, як ви заплатили частину грошей на “оформлення документів”, які могли б оформити самі.
2. Відсутність мотивації або необхідних навичок. Якщо ви не в змозі самі зробити research, знайти підходящі університети, зібрати інформацію, всі необхідні документи і т. д., то вам, вибачте, не місце в американському університеті. Тому що це – дрібниці порівняно з тим, що вам доведеться робити під час навчання.
3. Вартість. Заради інтересу, зайдіть на сайти декількох університетів і подивіться, скільки коштують ESL курси, або літні курси з якоїсь спеціальності. Ціна буде рази в два, а то і три нижче, ніж те, що від вас захоче агентство. Але ж вони надають багато інших послуг скажете ви. Ну давайте подивимося які послуги входять в ціну. Ось приклад послуг, що входять у ціну, які надає одне з агентств:
– допомога в оформленні та перевірки всіх документів та візова підтримка; – можна оформити самому, благо на сайті посольства все доступно написано
– форма I-20 і допомогу в її заповненні; – форма надсилається університетом/школою куди ви вчинили (“заповнення” полягає в тому, що її треба підписати і поставити на неї дату)
– оплата реєстраційного збору та 6 тижнів навчання; – можна і самим заплатити без всяких “реєстраційних зборів”, як я вже писала вище, вийде набагато дешевше

– предвыездная орієнтація в Росії; – безкоштовні орієнтації проходять регулярно в American Councils for International Education (Росія, Україна, інші країни). До речі, тим хто планує навчання в Америці, не завадило б знати про цю організацію і регулярно ходити на інформаційні сесії
– інформаційний пакет учасника; – університети і школи зазвичай надсилають всю потрібну інформацію як тільки беруть вас на навчання

– авіа переліт Москва — Нью-Йорк — Москва; – ну це ніяк не буде коштувати навіть третини необхідної суми.

Інформація до роздумів: багато агентства відправляють у так званій програмі “Work and Study”, якої насправді не існує. Список всіх програм з обміну є на сайті Bureau of Education and Cultural Affairs U. S. Department of State і цією там немає і в помині. Програма полягає в тому, що ви навчаєтесь на курсах при університеті “працюєте”. Чому в лапках? Бо почитавши райдужні пояснення інформаційних бюлетенів можна подумати, що робота там просто вас чекає, що абсолютно невірно. За F-1 візі, яку ви отримаєте, працювати можна буде тільки на кампусі (зазвичай це приписано де дрібним шрифтом). Ймовірність знайти роботу на кампусі дуже мала. Більш того, деякі університети мають правило, по якому студенту можна працювати тільки після першого семестру, або після першого року навчання (ще один привід самим пошукати університет і ознайомитися з усіма правилами). Я свою студентську роботу знайшла після 5-ти місяців пошуку, і то, мені дуже пощастило, що багато моїх знайомих так за час навчання (ні багато ні мало 4 роки) роботу так і не знайшли. А тепер уявіть, яка ймовірність знайти роботу, якщо ви їдете, наприклад, на літні курси – ймовірність наближається до нуля, тому що велика частина університетських офісів не буде працювати, а ті, що будуть, зможуть впоратися без сторонньої допомоги (навіть студентів, які там працюють протягом року влітку зазвичай відправляють “у відпустку”), оскільки влітку в університетах робити майже нічого – більшість студентів роз’їдуться по домівках і роботи не так багато.
Більш детальну інформацію про труднощі при пошуку студентської роботи та поради про те як її знайти, читайте у статті Як знайти роботу іноземному студентові.Цікаво було б почути і вашу думку з приводу агентств? Може у когось був з ними досвід? Може навіть позитивний? Пишіть, буде цікаво подивитися на це з іншого боку.