Ви ніколи не замислювалися про те, чому ми не такі успішні, як американці? В сенсі, чому виходячи з тієї ж відправної точки, американцям вдається придумувати мільйонні бізнеси, створювати Facebook, Youtube і ще купу інших способів зробити гроші фактично “з повітря”, а нам, якщо і вдається створити щось “нове”, то тільки скопіювавши якусь чужу ідею, та й то чому не настільки успішно (згадайте Контакт або Рутюб).

На скільки мені здається, однією з причин є те, як американці спочатку дивляться на якість і рівень життя, не задовольняючись малим. Це можна побачити навіть в історичному розрізі. В якості прикладу візьму два музеї, які показують побут сільського народу в 18-19 столітті. На Україні є музей національної архітектури й побуту Пирогово (напевно аналоги є і в Росії, але оскільки я з України, мені легше говорити про це музеї). На Лонг Айленді, в штаті Нью-Йорк є так званий Old Bethpage Village Restoration – такий же музей, але тільки американської архітектури та побуту. Невелика різниця в тому, що більшість будинків у Пирогово датуються 19 століттям, в той час як в Old Bethpage Village Restoration більшість будинків – 18 століття. Загалом з побутової точки зору люди жили однаково – самі будували собі будинки, мали ферми, або жили з допомогою яких-небудь ремесел (риболовлі, на приклад). Але вже тоді видна була гігантська різниця – подивіться на будинки.

Чому українські селяни тулилися в маленьких будиночках метр на метр, тоді як американські збудували собі цілі двоповерхові “палаци” з кількома кімнатами. Для прикладу – український будиночок і будиночок американського рибака.

 
Чому американці ладу свої будинки і облаштовуючи своє життя думали про комфорт і зручність, а ми ні? Так, вони теж по початку тулилися в маленьких хатинах, але вони будували собі “нормальні” дому рік за роком. Часто вже їх діти допомагали добудувати будинок. Але тим не менш, вони хоча б у старості доживали своє життя з комфортом.
Фото американського сільського туалету 18 століття – яскравий приклад “комфорту”. Причому таких у дворі було кілька – для кожного члена сім’ї – окремий. Чомусь багато хто наші сільські жителі не наздогнали Америку 18 століття навіть у 21-му столітті…


A адже вони жили тим же – вирощували овочі, розводили худобу, врожай і продавали м’ясо на міських ринках (до яких теж треба було добиратися кілька днів). Тим не менш, вони примудрялися поставити цю справу так, що навіть якщо не вони, то їхні діти робили на цьому гроші і забезпечували собі дуже гарну життя. Ось, приміром будинку досить забезпечених селян, які заробляли тільки фермерством.

 


Напевно ось цей менталітет не довольствования малим і прагнення до комфорту в будь-яких умовах і породив те, що кількість кімнат в Америці міряється спальнями, а сім’я з чотирьох осіб з доходом нижче середнього не буде жити в квартирі тільки з однією ванною. Можливо наш людина настільки звикла до того, що їм хтось керує, і що можна щось отримати “на халяву” (освіта, або квартиру в радянські часи), що навіть коли вплив на свободу ідей і їх втілень і можливість отримати щось “на халяву” стало мінімальним, ми все ще не в змозі витягнути голову з піску і самі зробити наше життя кращим. А може ми просто живемо сьогоднішнім днем і задовольняємося малим?

А що ви думаєте з цього приводу?