Цією статтею я починаю серію статей про програмах обміну з Америкою, доступних жителям Росії, України та інших країн СНД. Програма FLEX (Future Leaders Exchange) – це програма з обемну для старшокласників, яка дає можливість рік навчатися в американській школі, живучи при цьому в американській сім’ї. Програма фінансується Держ. департаментом США.

Для участі у програмі, аплікант повинен вчитися в школі, бути у віці від 15 до 17 років і повинен бути громадянином однієї з цих країн: Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизія, Молдова, Росія, Таджикистан або Україна.
Потенційні учасники повинні пройти 3 туру, а також фінальний відбір. Конкуренція дуже жорстка – зазвичай проходить 1 з 30 аплікантів. Переможці отримують можливість навчатися в американській школі, жити в американській сім’ї, брати участь у різних культурних заходах, а також отримувати невелику стипендію і все це – за рахунок держави.
Що з себе представляє конкурс на програму FLEX
Конкурс складається з трьох раундів:
1. Pre-Test. Тест, що складається з 16 питань з варіантами відповідей, для визначення рівня знань англійської мови.
2. Pre-TOEFL/SLEP and Essay Test. Апліканти здають пре-TOEFL або SLEP (обидва тесту на знання англійської), а також пишуть три есе, демонструють їх готовність до міжнародного обміну.
3. Аплікація та інтерв’ю. Ті, хто успішно пройшов два перших раунди, повинні також пройти інтерв’ю і взяти участь в груповому заході, який буде проводитися з усіма фіналістами. Також фіналісти повинні заповнити аплікаційну анкету.
Перші три раунди проходять з вересня по грудень. І фіналісти чекають відповіді до березня-квітня. Від’їзд до Америки припадає на липень-серпень, навчання в Америці – вересень-травень і повернення додому – в травні-червні.
Крім можливості побувати в Америці і познайомитися з новою культурою, учасники програми також отримують унікальну можливість брати участь у програмах доступних тільки випусникам FLEX, таких як Alumni Small Grants Program (програма для випускників FLEX, що дає можливість отримати грант у розмірі до $250 для відвідування конференції або втілення якогось освітнього проекту) або the Global Village for Future Leaders of Business and Industry від Iacocca Institute (6-тижнева програма обміну для отримання знань у бізнесі, а також досвіду, завдяки проходженню стажування в американських організаціях).
Незабаром я опублікую подкаст-інтерв’ю з фіналістом програми FLEX, який поділиться своїм досвідом участі у конкурсі та проходження у фінал FLEX, розкаже більш детально про завдання, а також дасть поради майбутнім відвідувачам. Так що слідкуйте за оновленнями.
Офіційний сайт програми FLEX: http://flex.americancouncils.org