Під час вебінару “Як поступтиь в американський університет”, який я недавно проводила, піднялися кілька питань, які я обіцяла більш докладно висвітлити в блозі. Сьогодні пишу про одне з цих питань – акредитацію.

Як я вже писала у статті Куди піти вчитися або як вибрати університет у США, акредитація дуже важлива. Але складність полягає в тому, що в США немає єдиної акредитаційної орагнізації – їх дуже багато і будь-коледж буде акредитовано від якої-небудь організації. Як же зрозуміти в який коледж йти на основі його акредитації?
У США є два основних типів акредитації – national (національна), тобто акредитація від національних організацій, і regional (регіональна), акредитація коледжів і університетів базуючись на їх місцезнаходження. Як би дивно це не звучало, але регіональна акредитація в Америці набагато краще національної. Крім того, що факт того, що коледж має акредитацію регіональною організацією означає, що там дають нормальне, за американськими стандартами, освіта, ступінь з неаккредитированного коледжу або ком’юніті коледж, або з національно акредитованого, відчинить вам двері на отримання більш високого ступеня в регіонально аккредитированном університеті. Наприклад, якщо ви взяли певні курси в ком’юніті коледж, який не має акредитацію регіональною організацією, і вирішили перевестися до університету Б, акредитований регіональною організацією, ви не зможете цього зробити. Університет не прийме ваші кредити. Точно так само, якщо ви отримали ступінь бакалавра в університеті А, не акредитированном регіональною організацією і вирішите вступати на магістратуру в регіонально університет акредитований Б, ви не зможете цього зробити. Університет не визнає вашу ступінь бакалавра. Цей момент також дуже важливий, якщо ви збираєтеся отримувати ступінь онлайн в якомусь онлайн коледжі. Обов’язково перевірте, чи є цей коледж акредитованим регіональною організацією.
І так, є шість регіональних акредитаційних організацій, кожна з яких відповідає за певні штати. На сайті кожної з цих організацій можна знайти список університетів і ком’юніті коледжів, які мають їх акредитацію, тому вибравши кілька потенційних коледжів, не полінуйтеся зайти на сайти цих організацій і перевірити акредитовані ці коледжі:
1. Middle State Commission on Higher Education – акредитує вузи в Делавер, Вашингтон, D. C., Меріленді, Нью-Джерсі, Нью-Йорку і Пенсільванії.
2. New England Association of Schools and Colleges – акредитує вузи в Коннектикуті, Мен, Массачусетс, Нью-Гемпшир, Род-Айленді і Вермонті.
3. North Central Association of Colleges and Schools (The Higher Learning Commission) – акредитує вузи в Арізоні, Арканзасі, Колорадо, Іллінойсі, Айові, Індіані, Канзасі, штат мічиган, Міннесота, Міссурі, Небрасці, Нью-Мексико, Північній Дакоті, Огайо, Оклахомі, Південній Дакоті, Західній Вірджинії, Вісконсині та Вайомінгу.
4. Northwest Commission on Colleges and Universities – акредитує внз на Алясці, Айдахо, Монтані, Неваді, Орегоні, Юті і штаті Вашингтон.
5. Southern Association of Colleges and Schools (Commission on Colleges) – акредитує вузи в Алабамі. Флориді, Джорджії, Кентуккі, Луїзіана, Міссісіпі, північна Кароліна, південна Кароліна, Теннессі, Техасі і Вірджинії.
6. Western Association of Schools and Colleges – акредитує вузи в Каліфорнії і на Гаваях.
Також є окрема акредитація для певних спеціальностей. В ідеалі, якщо ви хочете вступати на одну з перерахованих спеціальностей, вуз повинен бути акредитовано регіональною організацією, а також мати аакредитацию від професійної організації, що відповідає за цю спеціальність.
1. Хімія (Chemistry) – The American Chemical Society, Committee on Professional Training (ACS).
2. Комп’ютерні науки (Computer Science) – The Accreditation Board for Engineering & Technology (ABET); The Computing Sciences Accreditation Board (CSAB), є частиною ABET.
3. Інженерія і технології (Engineering & Technology) – The Accreditation Board for Engineering & Technology (ABET).
4. Право (Law) – The American Bar Association (ABA) і The Association of American Law Schools (AALS).
5. Медицина (Medicine) – The Liaison Committee on Medical Education (LCME) – спільний проект The Association of American Medical Colleges (AAMC) і The American Medical Association, Council on Medical Education (AMA-CME).
6. Метеорологія (Meteorology/Atmospheric Sciences) – The American Meteorological Society (AMS) акредитує бакалаврські спеціальності.