Всі знають, що навчання в США – одне з найдорожчих в світі і, на жаль, далеко не у всіх є достатньо грошей на здійснення своєї мрії. У сегодняшенй статті я поговорю про те, як заощадити студенту в США на навчання, витрати і навіть подорожах.

1. Public Schools. Якщо ви живете в США і є грін кард холдером або громадянином, то розгляньте місцеві госудратсвенные університети (public schools). Вони завжди набагато дешевше для резидентів штату. У таких штатах Вайомінг, Техас, Оклахома, є університети, в яких резидент може отримати освіту за $4-5,000/рік.

2. Подумайте про Community College-ах. Ви можете почати набирати кредити в цих коледжах поки вчитеся в школі, а потім перевести їх в університет. Цим ви заощадите близько року-двох навчання та оплати за університетські кредити.

3. Шукайте scholarships. Є безліч фондів і організацій, що пропонують сколаршипы. Причому більшість з них доступні не тільки американцям, але й іноземцям. Пошук можна почати з сайту Fastweb, але насправді є дуже багато інших сайтів і ресурсів, не полінуйтеся пошукати в Гуглі, в університеті куди вступаєте (обов’язково зв’яжіться з їх Office of Financial Aid), або навіть звернутися в організації вашої діаспори. Дуже часто подібні організації пропонують сколаршипы для людей з певних країн або певної національності.

4. Правильно плануйте своє навчання. Не розтягуйте задоволення на занадто довго. Кожен “зайвий” семестр – це удар по ваших фінансів. Беріть максимально можлива кількість класів, включаючи літню сесію, якщо можливо, тоді витрати на навчання зменшаться в рази.

5. Користуйтеся студентськими знижками. Дуже багато компанії і магазини пропонують знижки студентам, навіть у звичайних магазинах одягу типу H&M або Zara трапляються розпродажі виключно для студентів. Багато авіакомпаній пропонують квитки зі знижками для студентів. Крім того є окремі дисконтні програми, по типу Student Advantage, які допомагають економити на щоденних покупках і розвагах.

Ну і як бонусні варіанти, не забувайте про загальні (не лише студентські) знижки, таких як Entertainment Book і Ebates, відое про яких я публікую нижче.