Багатьох з тих, хто планує переїзд в США лякають податки. Адже насправді їх тут досить багато і про більшість з них не здогадуються навіть самі американці. Але про самих головних і “кусючих” для кишені знають всі – податок на прибуток (income tax), податок з продаж (sales tax), податок на нерухомість (property tax), податок на спадщину (inheritance tax)… Тому в сьогоднішній статті я вирішила опублікувати 5 штатів США з найменшими податками. А в наступній статті опублікую штати США, в яких податки найвищі.

1. Аляска.

На Алясці немає податку на прибуток, податку з продажів та податку з спадщини. Тому стосовно саме податкового питання, – це найкращий штат для життя. Більшу частину витрат бере на себе федеральний уряд, що робить Аляску – найбільш дотаційним штатом, туди йде найбільше федеральних грошей на жителя ($17,762 на кожного жителя, що означає близько $13 мільярдів в рік), завдяки цьому жителі Аляски звільнені від багатьох податків. Крім того, життя на Алясці дає ще більше переваг. Після того, як завершили будівництво Трансаляскинскинского нафтопроводу і Аляска стала центром видобутку нафти і газу, штат створив програму Alaska Permanent Fond, за якої кожен житель Аляски отримує річні дивіденди з продажу нафти. Приміром, у 2008 році кожен резидент Аляки, включаючи дітей, отримав чек розміром в $3269. Резидентом вважається громадянин або грін кард холдер, який прожив на території штату більше року.

2. Невада.

У Неваді немає особистого і корпоративного податку на прибуток. Податок з продажів – 6.85%, а податок на нерухомість в середньому – 3.15% (варіюється від 1.77% до 3.66%, в залежності від округу). Природно, невадцы можуть собі це дозволити, адже штат живе, в основному, на ігровому бізнесі і більшу частину витрат штату оплачують туристи через податки, пов’язані з розвагами. Лас-Вегас Стрип все ще залишається одним з найбільш відвідуваних туристичних місць в США.

3. Вайомінг.

Як і в Неваді, у Вайомінгу немає особистого податку на прибуток, а податок з продажів набагато нижче середнього по країні, лише 4%. Нерухомість, в якій живете особисто ви не оподатковується взагалі. І хоча податок сплачується на іншу нерухомість (якщо ви володієте більше ніж один будинком), він вважається не від повної вартості, а від часткової, для більшості будинків, це 9.5% від реальної вартості. Тобто, якщо будинок коштує $100,000, податок сплачується тільки з $9,500. У штаті також є можливість скорочення податку на нерухомість для сімей з низьким доходом і інвалідів. Ветерани Другої Світової, в’єтнамської та корейської воєн, військові, володіють рядом нагород, а також їхні дружини (у разі смерті самих ветеранів) не платять податок на нерухомість взагалі. Також у Вайомінгу немає податку на спадщину. Але незважаючи на таке низьке оподаткування, Вайомінг зовсім не страждає від нестачі бюджету на підтримку штату в порядку і розвиток нових сервісів. У чому секрет? У невеликий населення. Населення всього штату – трохи більше 570,000 людина, тобто набагато менше ніж населення всього лише одного міста за типом Бостона, Денвера або Сіетла.

4. Флорида.

Завдяки сонячній погоді і низькими податками, Флорида стала одним з найбільш швидкозростаючих штатів США. У Флориді немає податку на дохід і податку з спадщини. Податок на нерухомість – на рівні середнього по країні. Потенційний недолік бюджету, флоридці поповнюють податком з продажів (6%) і альтернативними способами, наприклад угода на будівництво казино з індіанським племенем Семіноли принесло Флориді $412 мільйонів. А федеральне субсидування Medicaid на $880 мільйонів допомогло уникнути підвищення податків.

5. Нью-Гемпшир.

“Гранітний штат” знаменитий своїм низьким податком на прибуток – однаковий низький податок для всіх, без будь-яких податкових розрядів за доходами. Причому цей податок відноситься тільки до доходів, які були придбані не в якості компенсації за роботу, а саме – дивідендів, виплат за відсотками, продажу акцій і т. п. Це робить середній виплачений податок з доходу в штаті з людини всього лише $89 в рік! У Нью-Гемпшир також немає податку з продажу. Але бюджет свій штат поповнює рахунок досить високої податку на нерухомість. Тим не менш, в середньому, жителі штату платять податки зовсім не багато.

Якщо вас цікавить тема порівняння життя в різних штатах, почитайте мої статті Найкращі місця для життя в США і Десь в Америці дешевше жити.