Те, що безкоштовної освіти (тим більше для іноземних студентів) в Америці не існує – це майже правда. І якщо у американців є шанс отримати грант, сколаршип або федеральну фінансову допомогу, яка покриє більшість витрат для навчання в будь-якому університеті, то іноземним студентам доводиться розраховувати тільки на себе. Тим не менш, є кілька університетів, які самі оплачують навчання надійшли туди студентів, навіть іноземців. Пропоную список з 5-ти американських вузів, проякі повністю оплачують витрати на навчання навіть іноземним студентам. Але не радійте завчасно, університети оплачують тільки витрати на навчання. Витрати на житло, fees, їжу, підручники і т. д. залишаються на вас (більш докладно про витрати можна почитати в статті Скільки коштує жити в Америці. Додаткові витрати студента і не тільки). Тим не менш, якщо вам вдасться вступити в один з цих внз (а це буде непросто), можна буде отримати ступінь за набагато менші гроші, ніж навчаючись в будь-якому іншому університеті.

1. The Cooper Union – дуже престижний приватний університет у Нью-Йорку вступити в який так само складно, як і в університет ліги плюща (у 2010 році взяли тільки 9% аплікантів). The Cooper Union пропонує навчання як бакалаврів, так і магістрів, але вчаться там всього лише 1000 студентів. Навчання коштує $35,000 на рік і університет повністю оплачує ці витрати (дає full tuition scholarship) кожному надійшла студенту. Тим не менше на вас залишається близько $20,000 на рік. Велика частина цієї суми – оплата за житло (так, жити в Нью-Йорку задоволення не з дешевих), також в цю суму входить щорічний student fee ($1650 в рік), international student fee ($1850 рік), витрати на підручники, їжу і т. д. Медичний план університету коштує $1466 в рік і як іноземному студентові вам, швидше за все, доведеться його взяти.

2. Macaulay Honors College – частина The City University of New York (CUNY). Коледж цей тільки для тих, хто поступає на бакалаврат в будь коледж CUNY (Baruch College, Brooklyn College, City College, Hunter College, Lehman College, Queens College, College of Staten Island) і тільки для випускників шкіл (не для тих, у кого вже є бакалаврський ступінь або хто вже брав курси в інших університетах). Щоб туди потрапити треба подавати одночасно в один з коледжів CUNY (тільки в один, а не в декілька!) і в Macaulay Honors College. Якщо вас приймуть в обидва, то витрати на оплату за навчання Macaulay Honors College візьме на себе, плюс ви отримаєте безкоштовний MacBook, можливість їздити на навчання в закордонні внз і безкоштовний пропуск в більшість музеїв та інших закладів Нью-Йорка. Перевагу зазвичай віддається жителям Нью-Йорка, тим не менше ця програма доступна і іноземним студентам. Зазвичай приймають близько 10% з усіх аплікантів.

3. Yale School of Music – частина Yale University у Коннектикуті (університет ліги плюща), пропонує програми для магістрів та докторів. У 2005 році Yale School of Music отримав анонімне пожертвування в $100 мільйонів. Це дозволило давати 100% знижку в оплаті кожному надійшла студенту. Витрати на житло складуть від $5380 до $7160 в рік. Зазвичай приймають близько 5% з усіх аплікантів.

4. College of the Ozarks – приватний коледж в Міссурі пропонує тільки ступінь бакалавра. 235-й в рейтингр Forbes (топ 5%). College of the Ozarks надає Work Program, з допомогою якої ви можете заробити близько $4060 в рік на навчання, плюс коледж додасть потрібну суму для оплати навчання. Наприклад, в цьому році навчання там буде коштувати $17,600. Якщо у вас немає ніяких додаткових грантів і сколаршипов, університет виділить $13,540 щоб допомогти вам з оплатою ($13,540 + $4060 = $17,600). Якщо ж у вас є додаткові гранти або стипендії, коледж виділить менше грошей. Приміром, якщо у вас є грант в $2000 на рік, то коледж виділить $11,540 – рівно стільки щоб вам вистачило на оплату навчання. Житло, їжа та інші витрати складуть близько $6000-7000 в рік. Деяким студентам можуть надати Summer Work Scholarship щоб допомогти з оплатою за житло. У 2010 році туди взяли 12% аплікантів.

5. Berea College – приватний коледж в Кентуккі, який пропонує освіту тільки бакалаврам. 210-й у рейтингу Forbes топ 5%). Berea College також оплачує 100% витрат пов’язаних з оплатою за навчання. Крім того, що вам не доведеться платити $24,100 в рік, у Berea College діє Work Program – всі студенти забезпечуються роботою на кампусі. Хоч зарплата і дуже маленька – близько $1200 на рік, вона дає можливість частково оплатити житло та інші витрати (близько $6500 в рік). Іноземним студентам також доведеться платити $1000 на рік (кожен рік, окрім першого року навчання), але коледж пропонує річну роботу для іноземних студентів, щоб допомогти їм зібрати цю суму. При підтвердженні надходження треба буде заплатити депозит в $2200, який можна буде використовувати для університетських витрат протягом свого навчання. Вступити сюди легше ніж в інші вузи з цього списку – в 2010 році взяли 22% аплікантів.
Як бачите, безкоштовну освіту в Америці доступно далеко не кожному і отримати його непросто. Процес відбору і вимоги не поступаються вимогам до аплікантів до університетів ліги плюща. Якщо ви хочете мати “запасні варіанти” на випадок якщо ці вузи вас не візьмуть, але грошей у вас мало, зверніть увагу на статтю 10 американських університетів і коледжів, в яких навчання коштує відносно недорого навіть для іноземного студента. Якщо ж хочете дізнатися на що звертають увагу приймальні коммиссия престижних вузів, почитайте статтю Як вступити у Гарвард, або будь-який інший престижний американський вуз.