1. Маямі був названий на честь індіанського племені Mayaimi, який жив у тих краях до 17 або 18 століття. Плем’я отримало назву із-за озера Okeechobee, називався Mayaimi, або “велика вода”.

2. За оцінками ООН, Маямі був п’ятою найбільш густонаселеній урбанізованої областю у США в 2000 році з населенням трохи менше 5 мільйонів осіб, але в 2008 році це число зросло до понад 5,2 мільйонів, що робить його четвертої за величиною урбанізованої областю у Сполучених Штатах, після Нью-Йорка, Лос-Анджелеса і Чикаго.
3. У Майамі більш ніж 800 парків і це єдине місто в США межує з двома окремими національними парками – Biscayne National Park і Everglades National Park.

4. Майамі – єдине велике місто в Америці, який заснувала жінка (Julia Tuttle).

5. У 2008 р. Маямі був названий самим чистим містом Америці за оцінками журналу Forbes. А South Beach – кращим американському пляжем за оцінками Travel Channel.

6. У 2011 році журнал Forbes назвав Майамі другим з найгірших міст в США з-за його великої кількості боргів по нерухомості і помістив в десятку за показником корупції серед офіційних осіб.

7. У Майамі – найбільший порт круїзних лайнерів у світі.

8. Майамі визнано 20-м містом світу за показником ВВП, і 11-м в Сполучених Штатах.

9. Панорама Майамі визнана третьою серед импрессивных видів в США після Нью-Йорка і Чикаго, і 19-й в світі, згідно Альманаху Архітектури і Дизайну.

10. Майамі — головний телевізійний центр для іспаномовного телебачення. В місті розміщені головні офіси таких компаній, як Univisión, Telemundo і TeleFutura, а так само їх виробничі студії.

11. За даними 2000 року, понад 66% мешканців Майамі називали своєю першою мовою іспанська. Майамі – одне з місць в Америці, в якому непросто вести бізнес чи знайти хорошу роботу без знання іспанської мови.

12. Майамі – посідає перше місце серед міст США за процентним співвідношенням жителів розмовляють вдома не англійською мовою (більше 74%).

13. У 2009 році Майамі відвідало понад 12 мільйонів осіб.

14. Майамі було популярним місцем для піратів. Знамените пірати Gasparilla, Blackbeard (Чорна Борода) і Жан Лафіт часто відвідували це місце для того, щоб закопувати свої скарби. Надалі на землі і під водою Майамі було знайдено безліч золота, срібла і скарбів.

15. Майамі-Біч (Miami Beach) — передмістя Маямі.

16. До початку забудови в 20-х роках 20 століття, Майамі-Біч був болотом.

17. У 1979 році історичний район Маямі-Біч Art Deco був включений в Національний реєстр історичних місць. Район Art Deco — найбільша колекція архітектури Ар-деко в світі і включає в себе понад 800 будинків, побудованих в період між 1923 і 1943 роками.

18. Майамі-Біч також називають “Американською Рів’єрою”.

19. Перший лосьйон для засмаги був винайдений фармацевтом Майамі-Біч Бенджаміном Гріном у 1944 році.

20. Саме в Майамі-Біч був убитий італійський модельєр Джанні Версаче.