Наближається Різдво – одне з найбільших свят в Америці. Тому сьогодні хочу представити вашій увазі 10 цікавих американських різдвяних фактів.
1. Першим президентом, украсившим Білий дім різдвяною ялинкою, був Франклін Пірс (роки правління – 1853-1857). А захисник навколишнього середовища Теодор Рузвельт заборонив ялинку в Білому домі в 1912 році.

2. Різдво стало національним святом в США 26 червня 1870 року. Перший штат, який визнав Різдво офіційним святом була Алабама в 1836 році. А останнім визнала Різдво Оклахома, в 1907 році.

3. Американські пуритани заборонили будь святкування Різдва з 1659 по1681 рік, так як вважали його декадентським католицьким святом. Покаранням за порушення заборони був штраф в 5 шилінгів. Деякі лідери пуритантства ставилися до тих, хто святкував Різдво, як до ворогів християнства.
4. Першою людиною, украсившим різдвяну ялинку, вважається протестантський реформіст Мартін Лютер (1483-1546). Згідно з легендою, йому так сподобався вид зірок, які сяють крізь ялинкові гілки, що він приніс додому вічнозелене дерево і прикрасив її свічками, щоб поділитися цим чудовим видом з дітьми.

5. Згідно Книзі рекородов Гіннеса, найвищою живою різдвяною ялинкою була ялинка Дуглас (Douglas fir), в 221 фут завдовжки (понад 67 метрів), яка стояла в Northgate Shopping Center в Сіетлі, Вашингтон, у 1950 році.

6. Традиція класти подарунки в шкарпетки, що висять над каміном, пішла з легенди про трьох сестер, які були сликшом бідні, щоб дозволити собі посаг. Їм допоміг Микола Чудотворець (прототип Санта Клауса), який пробрався до них у будинок через камін і щедро наповнив шкарпетки, що висіли над каміном, золотими монетами.

7. В Америці близько 21,000 ялинкових ферм. У 2008 році в добавок до існуючих 400 мільйонам було посаджено ще близько 45 мільйонів ялинок. Ялинки зазвичай ростуть протягом 15 років, перш ніж їх зрубують і відправляють на продаж.

8. Традиційними кольорами Різдва вважаються зелений, червоний і золотий. Зелений – символ життя і відродження, червоний символізує кров Христа, а золотий означає світло, а також багатство і достаток.

9. Найпопулярніша з продажу різдвяна пісня – “White Christmas” Бінга Кросбі, написана в 1942 році.

10. Пісня “Jingle Bells” було приурочено до Дня подяки, але стала однією з найпопулярніших різдвяних пісень.