У попередніх постах я вже писала про складнощі у пошуку роботи та про деякі поради як знайти роботу іноземному студентові. Сьогодні хочу написати 10 невеликих рад “голодним студентам” про те як заробити трохи грошей або як роздобути гроші, якщо вони терміново знадобилися.
 

1. Догляд за дітьми (babysitting). Старий добрий спосіб заробити трохи грошей. Робота для тих, хто вміє непогано ладити з дітьми і не проти час від часу міняти підгузки. Крім того, досить хороша підробіток для студента. Часто батьки беруть babysitter на вечір, коли їм треба кудись піти. Уклавши дітей спати, у вас буде прекрасна можливість підготуватися до пар. Тим, кого цікавить подібна робота раджу відвідати SitterCity.com на цьому сайті можна знайти роботу в залежності від вашого місця проживання, відстані, на яку ви готові їздити, вільного часу, погодинної ставки і багато чого іншого. Так само на SitterCity є можливість шукати роботу як housekeeper, tutor, senior care і т. п. Також для пошуку роботи можна використовувати місцеві газети і оголошення.


2. Вигул собак (dog-sitting/dog-walking). Знову ж таки, пошук можна почати з місцевих газет та оголошень. Майте на увазі, що собак треба вигулювати кілька разів в день, так що у вас має бути досить гнучкий графік.


3. Пишіть для студентської газети. Деякі студентських газети платять авторам за статті. Приміром, у UConn (University of Connecticut) платять $10 за статтю. Крім того, що написання статей чудовий спосіб отримати clips (приклади своїх робіт), це ще й трохи додаткових грошей у ваш гаманець. Заробляйте і покращуйте своє резюме одночасно.


4. Ведіть конспекти (note-taker). У деяких університетах на деяких факультетах потрібні note-taker-и. Від вас вимагається відвідування всіх пар і ведення записів (що, в принципі, ви і так повинні робити), після занять треба надрукувати все, що ви записали і відправити викладачеві протягом 24 годин. Загалом-то це не тільки плата за те, що ви повинні робити в будь-якому слуачае, але і непогана мотивація піти на пару, яка починається о 8 ранку.


5. Продавайте свої підручники. Так, в Америці можна не тільки заощадити на книгах купивши старі підручники, але і продати їх після того, як ви склали предмет для якого вони призначені. Корисними сайтами для вас будуть: Sell Back Books, Big Alley, Skoobit, Есамриѕ. Якщо розлучатися з книгами не дуже хочеться, ви можете здати їх в оренду на семестр через Skoobit.


6. Здайте непотрібний одяг в місцевий комісійний магазин. Це не тільки допоможе трохи полегшити ваш шафа від одягу, яку ви не носите, але й підкине трохи готівки.


7. Здавайте банки і пляшки в переробку. Так, поки населення наших країн поступово відходило від звички здавати пляшки і макулатуру, американське населення до цього йшло. Тепер майже кожна сім’я вважає своїм обов’язком скласти пластикові пляшки та бляшанки в переробку. Не рідкість побачити людей, які поспішають у супермаркет з візками вщерть наповненими порожніми пляшками. Роблять вони це з-за грошей або для порятунку планети для мене залишається загадкою. Зазвичай за півлітрову пластикову пляшку можна отримати 5-10 центів, так що коли в следущий раз влаштуєте вечірку в гуртожитку, не викидайте те, що можна здати на переробку. Ви не тільки допоможете навколишньому середовищу, але і “заробите” трохи на чашку кави, а може і на обід.


8. Продайте непотрібні речі на ebay. На ebay можна продати все що завгодно – від доменів, e-mail акаунтів і до використаного айпода або поношеного одягу. І знаєте що? Якщо ви починаєте аукціон від $0.99, він для вас безкоштовний – вам тільки треба буде заплатити певний відсоток від суми за яку ви свій товар продасте. Зареєструватися на ebay дуже просто, так що це може стати вашим порятунком у разі якщо вам терміново знадобилися гроші.


9. Прийміть участь в медичному чи психологічному експерименті. Я не підштовхую вас до серйозних експериментів, де треба приймати якісь незрозумілі ліки і дивитися як на них реагує ваш організм (хоча за подібні експерименти платять дуже добре, мій знайомий якось отримав близько $2000, правда сказав, що не погодився б брати участь ще раз не за які гроші). Багато університетів проводять невеликі психологічні експерименти в яких потрібно, наприклад, відповісти на якісь питання. Звичайно, заплатять за них небагато, але навіть $10-20 в деяких ситуаціях зайвими не будуть.


10. Приймайте участь у платних опитуваннях і маркетингових дослідженнях. В Америці є дуже багато сайтів проводять маркетингові опитування і платять за участь гроші. Зазвичай один опитування оцінюється десь в $1, але попринимав участь у таких опитуваннях, скажімо, місяць-два, досить приємно отримати чек на $50. Подібні сайти включають Survey Spot, Toluna Survey, Valued Opinions, Global Test Market, My Survey та інші.