Бакалаврський ступінь в Америці пропонує досить велику академічну свободу. Ви можете розвивати свої інтереси в певній сфері, так і пробувати щось нове в той же час з’ясовуючи яка спеціальність для вас краще.


Пропоную вашій увазі 10 найпопулярніших бакалаврських спеціальностей в американських університетах згідно The Princeton Review. Тільки пам’ятайте, що зовсім не обов’язково, що ці спеціальності користуються великим попитом на ринку праці. З іншого боку, вони не прив’язують вас до конкретної професії та допомагають розвинути вміння і знання застосовні в різних індустріях.

1. Бізнес адміністрування та Менеджмент/Комерція (Business Administration and Management/Commerce)
Вивчаючи бізнес, ви отримаєте базові знання про теорії та практиці бухгалтерського обліку, фінансування, маркетингу, економіки, статистики, управління кадрами. Ви будете знати як порахувати бюджет, організувати, спланувати, найняти людей, керувати і контролювати абсолютно різними типами компаній – від стартапів до мульти-мільйонних корпорацій. Також ця спеціальність змусить задуматися про етику, різноманітті, політиці, та інших факторах, що впливають на робочу середу.


2. Психологія (Psychology)
Студенти-психологи концентруються на таких властивостях людського мозку як навчання, сприйняття, розум, мотивація, емоції, особистість, психологічні захворювання та шляхи у яких індивідуальні уподобання формуються через суспільства, або переходять у спадщину. Психологи намагаються вирішити різні проблеми, що оточують і формують поведінку людини.


3. Сестринська справа (Nursing)
Студенти цієї спеціальності часто вивчають предмети з природничих та гуманітарних наук у перший рік навчання і починають практику в лікарнях у другому семестрі другого року навчання. Після закінчення навчання треба здати сертифікаційний іспит акредитованій програми, після успішної здачі іспиту студент стає “зареєстрованої” медсестрою/медбратом (registered nurse) і може працювати в багатьох сферах медицини.


4. Біологія/Біологічні науки (Biology/Biological Sciences)
Біологія – дуже широка наука і студенти цієї спеціальності можуть вивчати людину, рослини, тварин і середовище, в якому ми живемо на клітинному рівні або на рівні екосистеми. Надалі, студенти-біологи можуть продовжити навчання в медицині або в одній із країн, областей, таких як генетика або біотехнологія, вони також можуть стати ветеринарами, екологами або фахівцями з навколишнього середовища.


5. Освіта (Education)
Спеціальність для майбутніх вчителів. Зазвичай студентів цієї спеціальності треба вибрати конкретні класи (grade level), в яких вони хочуть працювати. Практика майбутніх учителів триває від одного семестру до академічного року.


6. Англійська мова та література (English Language and Literature)
Спеціальність, яка змусить вас багато читати, писати і аналізувати роботи великих умів минулого та сучасності. Ця спеціальність може бути ідеальна для тих, хто планує стати юристом, журналістом, письменником, і буде чудовою підготовкою до магістратурі та аспірантурі.


7. Економіка (Economics)
Не складно здогадатися, що економіка включає в себе вміння критичного мислення і знання з математики. Вивчення виробництва, розподілу і споживання товарів і послуг є незамінним інструментом для осмислення складності сучасного світу. Це також відмінна підготовка для майбутніх бізнесменів і тих, хто планує продовжити освіту в галузі права, державної політики та міжнародних відносин.


8. Комунікація і риторика (Communications Studies/Speech Communication and Rhetoric)
Студенти цієї спеціальності проводять значну кількість часу над вивченням різних видів презентацій, таких як виступи і сценарії, і вивчають стратегії, які використовують оратори і письменники, щоб донести свою точку зору до аудиторії. Вони також вивчають способи вербальної та невербальної комунікації, реакції аудиторії і різні ефекти різноманітних видів комунікації. Це може бути першим кроком кар’єри в бізнесі, рекламі, PR, уряді, освіті, засобах масової інформації.


9. Політологія (Political Science and Government)
У загальних словах, це вивчення політики уряду. Деякі спеціалізації включають вивчення американського уряду, державної політики, закордонних справ, політичної філософії. Фахівці-політологи розвивають критичне мислення та комунікаційні навички, а також більш широкі знання в історії та культурі. Навчання передбачає багато читання, письма і математики. Можливі шляхи розвитку кар’єри різноманітні – від адвоката до політика чи журналіста.


10. Комп’ютерні науки та інформатика (Computer and Information Sciences)
Ця спеціальність сконцентрована не тільки на “залізі” і софті, але і на різних їх аплікаціях в інших індустріях, на приклад можна дізнатися про те, як технології вписуються в сценарій бізнесу. Студенти також вивчають такі розділи як робототехніка, програми розпізнавання мов, штучний інтелект, нумерический аналіз і ігрові технології. Основний компонент підготовки – рішення проблем, навички в якому допоможуть в будь-якому сегменті індустрії.